کد خبر: 87905

موحد در ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی :

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از خدمات ارزنده انقلاب اسلامی حوزه زندان و زندانبانی است که قبل از انقلاب اسلامی زندان به عنوان قوه قهریه و برخورد خشن شناخته می شد و به همین دلیل زیر نظر نیروهای نظامی و انتظامی اداره می شد چون نگاه به زندان نگاه اصلاح و درمان نبود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان امروز صبح در جلسه کمیته حقوقی- قضائی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مقطع حساسی است،گفت: در این سال‌ها خدمات ارزنده‌ای را نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی به مردم ارائه داده است و باید این خدمات به مردم معرفی شوند.

ضرورت تبیین خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی

موحد با اشاره به اینکه قطعاً قوه قضائیه در کلان برنامه‌ای دارد ولی در سطح استانی هم باید خدمات به مردم معرفی شوند ، توضیح داد: در این راستا کارگروهی با محوریت معاونت فرهنگی دادگستری استان و مسئولان فرهنگی سازمان های وابسته به دستگاه قضائی در دادگستری استان تشکیل شده است که در این کارگروه چگونگی معرفی خدمات دستگاه قضائی استان بررسی و نهایتاً جمع بندی و اجرایی می شود.

وی افزود: یکی از خدمات ارزنده انقلاب اسلامی حوزه زندان و زندانبانی است که قبل از انقلاب اسلامی زندان به عنوان قوه قهریه و برخورد خشن شناخته می شد و به همین دلیل زیر نظر نیروهای نظامی و انتظامی اداره می شد چون نگاه به زندان نگاه اصلاح و درمان نبود.

 اصلاح، درمان و تربیت زندانیان از خدمات ارزنده انقلاب اسلامی است

 

وی ادامه داد:بعد از انقلاب اسلامی این دیدگاه در مورد زندان و زندانی تغییر کرد و اصلاح، درمان و تربیت زندانیان مورد تاکید قرار گرفته است.

تهیه ۲ مستند در مورد خدمات دستگاه قضائی

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان خاطر نشان کرد : یکی از کارهایی که دادگستری استان کرمان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دست انجام دارد تدارک دو مستند در مورد خدمات ارزنده دستگاه قضائی استان کرمان است که در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از صدا و سیما پخش خواهد شد.

انتهای پیام/