کد خبر: 87943

فرمانده انتظامی انار خبر داد؛

فرمانده انتظامی انار گفت:سه پسر جوان که در فضای مجازی خود را دختر جلوه داده و از طعمه خود اخاذی کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ;  سرهنگ خلیلی نژاد در تشریح خبر بیان داشت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی براخاذی از پسر نوجوانش توسط افردی در یکی از شبکه های اجتماعی بررسی موضوع در دستور کار ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: پسر نوجوان این مالباخته در فضای مجازی با فرد ناشناسی که خود را دختر معرفی کرده آشنا شده و یک مدت با هم تبادل متن و عکس خصوصی داشته اند و نهایتا آن فرد ناشناس با تهدید به انتشار همین عکس ها و اطلاعات خصوصی از این پسر نوجوان بیش از ۴۰ میلیون ریال وجه نقد و یک دستگاه گوشی تلفن همراه اخاذی می کند.

سرهنگ خلیلی نژاد با اشاره به اینکه فرد کلاهبردار به تدریج این مبلغ را طی یکسال از این پسر نوجوان دریافت کرده بود اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی با جمع آوری مستندات لازم و اقدامات تخصصی در فضای مجازی سرانجام متهمان که ۳ نفر پسر جوان بودند شناسایی وآنان را با هماهنگی قضایی دستگیر کردند.

وی تصریح کرد:متهمان در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس صراحتاً به بزه انتسابی و اغفال مالباخته با جا زدن خود به عنوان یک دختراقرار کردند و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

سرهنگ خلیلی در پایان یادآور شد:فضای مجازی محیطی است که کاربران می توانند می توانند با هر هویت , نام و نشانی حاضر شده و خود را شخصیت و جنسیت متفاوت از آن چه هستند معرفی کنند بنابراین در این فضا نباید به هیچ عنوان به افراد ناشناس اعتماد و اطلاعات شخصی را ردو بدل کنیم.

انتهای پیام/