کد خبر: 87965

استاندار کرمان:

استاندار کرمان با اشاره به اینکه تعداد زیادی از کودکان کار و خیابانی کرمان اتباع افغانستانی هستند، گفت: باید اداره اتباع خارجی در این زمینه همکاری و مراکز خاص را تدارک ببیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، دکتر"محمدجواد فدایی"  در جلسه ساماندهی کودکان کار اظهار کرد: بعد از اتفاقی که برای کودکان گل فروش افتاد، شهردار کرمان پیشنهادی مبنی بر ایجاد مرکز موقتی برای آموزش کودکان کار و خیابانی و مدیریت موضوع ارائه داد که پیشنهاد خیلی خوبی بود.

 

وی با اشاره به اینکه در این رابطه با وزیر کار نیز صحبت کردم که استقبال و اعلام کردند که همکاری خواهند داشت، افزود: البته این موضوع تجربه جدیدی نیست و مراکز آموزشی و خدمات دهی وجود دارد و باید دید چرا این افراد به این مراکز هدایت نشده و باید نواقص را رفع کرد.

 

فدایی با اشاره به لزوم همفکری برای ساماندهی کودکان کار و مدیریت این مسئله تصریح کرد: در موضوعات مختلفی روی این قضایا کار می کنیم که یکی از اولویت ها فقر و محرومیت استان است و کار آزمایشی دارد آغاز می شود و در صورت موفقیت مطرح خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه بخشی از کار در سطح ملی است، بیان کرد: در سفر آقای نوبخت به جنوب استان کرمان به تمام منطقه جنوب استان سرزدیم که ایشان اعلام کردند استانداری کرمان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای رفع فقر و محرومیت منطقه طرح و برنامه ارایه دهند تا از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور راهکاری اجرایی برنامه ریزی شود.

 

استاندار کرمان با اشاره به وجود آیین نامه در خصوص ساماندهی کودکان کار و متکدیان عنوان کرد: با وجود آیین نامه ها مشکل داریم و کار انجام نمی شود در حالی که براساس آیین نامه تکلیف روشن است و بهزیستی متولی است و اگر امکانات ندارد، باید فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از کودکان کار و خیابانی کرمان اتباع افغانستانی هستند، گفت: باید اداره اتباع خارجی در این زمینه همکاری و مراکز خاص را تدارک ببیند.

 

فدایی در پایان اظهار کرد: با توجه به آیین نامه، بهزیستی طی یک هفته بررسی کند که برای انجام کامل کار چه نیازهایی دارند و اداره اتباع خارجی نیز طی یک هفته اعلام کند که این آیین نامه را چگونه اجرا خواهد کرد و در جلسه بعد این برنامه بررسی خواهد شد.

ایسنا

انتهای پیام