کد خبر: 87989

خطیب جمعه کرمان:

خطیب جمعه کرمان گفت: دشمن به دنبال تضعیف قدرت مردم است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت الاسلام علی توکلی در خطبه های این هفنه نماز جمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: تمام مسائل در زندگی انسان همچون موضوعات اقتصادی مرتبط با بحث تقوا است. اگر تقوای الهی را رعایت کنیم تمام این مسائل مرتفع می شود و وجود مشکلات در جامعه ناشی از بی تقوایی است.

وی با اشاره به اینکه اگر خداوند را حاضر و ناظر بر خود بدانیم در خفا و آشکار به گناه آلوده نمی شویم، افزود: طبق یکی از وصایای آیت الله قاضی ریشه همه گناهان غفلت از مرگ است لذا اگر با آبروی مردم بازی می شود، اگر در فضای مجازی به راحتی شاهد وجود مسائل غیرشرعی هستیم همه اینها ناشی از غفلت از مرگ و قیامت است چراکه همه ما باید روزی در درگاه ذات باری تعالی جواب پس بدهیم.

خطیب جمعه کرمان گفت: آیت الله قاضی در حوزه مسائل اجتماعی توصیه به داشتن ارتباط با برادران و خواهران دینی کرده است به عبارت دیگر باید با کسانی رفت و آمد کرد که دیدار آنها موجب نزدیک شدن به خداوند می شود.

وی بیان داشت: اطاعت از والدین از دیگر توصیه های آیت الله قاضی بوده است که قرآن پس از عبادت خداوند، اطاعت از والدین را مطرح کرده است حتی در این زمینه باید رضایت پدر بی نماز را نیز جلب کرد همچنین از دیگر توصیه های ایشان خوش خلقی با خانواده و در سطح اجتماع است چراکه بسیاری از مسائل با روی خوش مرتفع می شود.

وی صادق بودن را از دیگر توصیه های آیت الله قاضی عنوان کرد و افزود: در این راستا مسئولان نباید گزارش دروغ بدهند همچنین در زمینه های مختلف باید با خانواده و ارباب رجوع صادق بود و گزارش های ناصحیح ارائه نشود همچنین تقدم در سلام کردن نیز مورد توجه ایشان بوده است که باید به آن توجه شود.

خطیب جمعه کرمان گفت: در شرایط فعلی کشور که مردم دغدغه مشکلات اقتصادی دارند کسانی که وضعیت مادی بهتری دارند تلاش کنند که سبک زندگی خود را همانند عامه مردم تنظیم کنند و موجب آه و حسرت مردم نشود.

نماز باران در کرمان اقامه می شود

وی ادامه داد:  باید به وعده های الهی ایمان داشته باشیم چراکه هرآنچه خداوند به آن وعده داده است به عمل تبدیل می شود؛ یکی از وعده های الهی این است که باید استغفار کرد تا باران ببارد البته مسائل مربوط به خشکسالی هم متأسفانه وجود دارد لذا بر این اساس این هفته ان شاءالله نماز باران خوانده می شود.

حجت الاسلام توکلی با اشاره به اینکه امسال در آستانه دهه فجر و چهلیمن سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم که نشان از بلوغ انقلاب دارد، اظهار داشت: کسانی که شرایط قبل و بعد از انقلاب را درک کرده اند بهتر متوجه پیشرفت های ایران پس از انقلاب می شوند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر الان دیگر وقت آزمایش و خطا نیست چراکه ۴۰ سال را پشت سر گذاشتیم اما متأسفانه هر دولتی که آمد بر حسب سلیقه با مسائل برخود کرد و می کند و این امر موجب کند شدن پیشرفت ها می شود.

حجت الاسلام توکلی گفت: دو مولفه مهم اسلام با محوریت ولایت فقیه و مردم موجب ایجاد و حفظ انقلاب شده است و دشمن تمام تلاش خود را برای تضعیف این دو مولفه بکار گرفته است.

وی ابراز داشت: آمریکا در سال ۲۰۰۱ اعلام کرد که ما باید جهان اسلام را بگیریم که در این راستا باید دو نوع اسلام یعنی اسلام لیبرالی و اسلام القاعده وجود داشته باشد و بر این اساس این دو نوع اسلام را ترویج دادند اما با درایت رهبر معظم انقلاب و بصیرت مردم این امر ابتر ماند.

وی تصریح کرد: یکی از مولفه های اقتدار ملی نظام حضور مردم در صحنه های مختلف است که موجب افزایش قدرت نظام شده است تاجایی که خود دشمنان هم اذعان دارند که ما هرکجا با ایران درگیر شدیم برنده نهایی ایران بوده است و همه اینها با حضور و بصیرت مردم بدست آمده است.

دشمنان معترف به لیاقت ایران برای مدیریت خاورمیانه هستند

خطیب جمعه کرمان اظهار کرد: طبق گفته های دشمنان این ایران است که لیاقت مدیریت خاورمیانه را دارد همچنین معاون سابق اوباما در جمع خاخان های یهودی گفته است که در رابطه با ایران ما هرچه خواستیم انجام دادیم و اگر کاری هم انجام نداده ایم قادر به انجام آن نبوده ایم و این امر به برکت وجود ولی فقیه و بصیرت مردم بوده است.

وی با بیان این مطلب که در چنین شرایطی دشمن به دنبال تضعیف قدرت مردم است و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نیست، تصریح کرد: اگر روحیه ناامیدی در مردم ایجاد شود دشمن در اهداف خود موفق شده است.

حجت الاسلام توکلی گفت: ۲۲ بهمن را در پیش رو داریم و همه مردم دنیا نیز تماشگر این رخداد عظیم هستند لذا رفتار ما باید به گونه ای باشد که بی تفاوتی در میان اقشار مختلف جامعه به وجود نیاید.

وی با بیان این مطلب که هیچ کس منکر این مشکلات در جامعه نیست اما باید فکری به حال این وضعیت بکنند، اظهار داشت: در چنین شرایطی نباید مسائل فرعی در محوریت قرار بگیرند و از موضوعات اصلی غافل بشویم.

هیچ کس مخالف فضای مجازی نیست

خطیب جمعه کرمان افزود: هیچ کس مخالف فضای مجازی نیست اما باید باید یک فکری به حال از هم فروپاشی خانوده ها کرد و شاهد هستیم که صدای مراجع نیز در آمده است لذا برای مرتفع کردن همه این مسائل نیازمند مدیریت جهادی هستیم.

حجت الاسلام توکلی با اشاره به اینکه مدیر جهادی نباید خسته و مسن باشد، افزود: مدیران ما همه عبادت می کنند اما انتظار می رود که اهل طاعت هم باشند.

وی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند، به غرب اعتماد نکنید، زندگی اشرافی را کنار بگذارید و بر اساس اقتصاد مقاومتی عمل کنید اما متأسفانه فرامین ایشان آنچنان که مورد انتظار است، محقق نشده است.

وی با بیان این مطلب که ما نیازمند تحولی جهادی در مسائل جامعه هستیم اگر اینچنین بشود مسائل نیز مرتفع می شوند، تصریح کرد: در زمینه دستاوردهای نظام باید اهل مطالعه باشیم این دستاوردها را باید منتقل به نسل جوان بکنیم.

مهر
انتهای پیام/