کد خبر: 88009

رئیس کل دادگستری کرمان:

رئیس کل دادگستری کرمان گفت:با دستور دادستانی و برای حفظ امنیت شهروندان در عید نوروز طی یک عملیات ضربتی معتادان متجاهر در استان کرمان جمع آوری و برای درمان تحویل کمپ های ماده ۱۶می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در نشست مشترک با اعضای کنگره بزرگداشت شش هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان گفت: دستگاه قضائی استان کرمان تمهیدات لازم برای تأمین امنیت مردم و گردشگران را در ایام نوروز اندیشیده است و می‌طلبد تمامی دستگاه های انتظامی، امنیتی و خدمات رسان در این راستا تلاش کنند.

رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه کارها باید در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی صورت پذیرد، تصریح کرد: طبق برنامه ششم توسعه کشور، بهزیستی متولی نگهداری، بهبودی و درمان معتادان متجاهر در مراکز ماده ۱۶ است.

موحد در خصوص معایب مجازات حبس و زندان گفت: افراد به محض ورود به زندان، حس مسئولیت پذیری آنها در قبال جامعه و خانواده در درون آنها از بین می رود و این مسئله یک آفت بزرگ است.

وی تاکید کرد: باید از لحاظ ذهنی و فکری روی مددجویان کار شود و سپس اقدام به توانمدسازی زندانیان و حرفه آموزی به آنان کنیم تا شاهد بازگشت سعاتمندانه آنها به جامعه باشیم.

وی با اشاره به اینکه مبارزه با مواد مخدر یک اولویت است، تصریح کرد: ما مسئولان در بحث آسیب های اجتماعی غفلت کرده ایم و آن گونه که مدنظر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بوده است کار جهادی در این حوزه صورت نپذیرفته است و باید از تمام ظرفیت ها در جهت کاهش این آسیب ها به ویژه اعتیاد و مواد مخدر استفاده کرد.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان به همراه تمامی دستگاه های انتظامی و امنیتی آمادگی لازم برای تامین امنیت مردم در نوروز را دارد و دستورات قضائی لازم برای پیشگیری از وقوع جرائم صادر شده است.

دادخدا سالاری با بیان اینکه بخش عمده ای از سارقان معتاد هستند، اظهار داشت: تعطیلات عید نوروز فرصت مناسب برای سارقان است که از غفلت و کم توجهی و بی دقتی خانواده برای سرقت نهایت استفاده را خواهند برد.

رمضان امیری، مدیرکل زندان های استان کرمان نیز در این جلسه گفت: رهبر معظم انقلاب طی چند سال  گذشته همواره بر حل معضلات و مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه معضل اعتیاد و مواد مخدر تاکید داشته اند.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد؛ سازمان بسیج تحت نظارت و مدیریت اداره کل بهزیستی استان کرمان اقدام به راه اندازی یک کمپ ماده ۱۶ در کرمان کند.


انتهای پیام/