کد خبر: 88015

کارگروه زنان و خانواده ستاد دهه فجر استان کرمان برگزار می کند:

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان گفت: 80 برنامه شاخص و محوری در کارگروه زنان و خانواده ستاد دهه فجر استان کرمان در نظر گرفته شده است که اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، فاطمه‌السادات حسینی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان اظهار داشت: دشمن در طراحی‌های خود تصور می‌کرد که انقلاب ایران به چهل سالگی خود نرسد.

وی افزود: قبل از انقلاب زن جایگاه بسیار ضعیفی داشت اما امروز زن جایگاه خود را پیدا کرده است.

برگزاری همایش فاطمیون با حضور بانوان کرمانی

وی ادامه داد: همایش اسوه‌های صبر و مقاومت استان کرمان برگزار می‌شود و اهدای شاخه گل به زنان در فرودگاه کرمان به‌مناسبت ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی از دیگر برنامه‌ها است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به یک گفتمان بین‌المللی تبدیل شده و به برکت خون شهدا به تمام دنیا صادر شده است، بیان کرد:دشمنان اذعان دارند که ایران در عرصه‌های بین‌المللی حرف برای گفتن دارد و انقلاب ایران در سایر جوامع بین‌المللی نیز اثرگذار شده است لذا دستاوردهای انقلاب را باید به‌صورت علمی برای مردم تبیین کرد .

اجرای 80 برنامه شاخص کارگروه زنان و خانواده ستاد دهه فجر استان کرمان

وی با اشاره به اینکه 80 برنامه شاخص و محوری در کارگروه زنان و خانواده ستاد دهه فجر استان کرمان در نظر گرفته شده است ، ابراز داشت : در روز شنبه 13 بهمن اجتماع فاطمیون استان کرمان با حضور بانوان برگزار می‌شود هم چنین طرح آموزش ازدواج دختران پایه دهم از روز سیزدهم بهمن ماه در کرمان کلید می‌خورد.

 

تجلیل از گردان نانوایان دوران دفاع مقدس

وی با اشاره به اینکه بیمه زنان خانه‌دار در استان را پیگیری می‌کنیم و متاسفانه هنوز اهمیت این بیمه برای بانوان به‌خوبی مشخص نیست افزود: تجلیل از گردان نانوایان دوران دفاع مقدس که از زنان استان کرمان و از شهر خانوک بودند در ایام دهه فجر امسال انجام می‌شود.

 

برگزاری جشن ازدواج 40 زوج کارگر در کرمان

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان عنوان کرد: جشن ازدواج 40 زوج کارگر در سالن شهدای کارگر کرمان برگزار می‌شود .

تجلیل از 92 زن رزمنده استان کرمان

وی گفت: 19 زن شهیده در استان کرمان وجود دارد و از 92 زن رزمنده استان هم که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند طی مراسمی از آنها تجلیل می‌شود.

 

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و بی سرپرست در استان کرمان

وی با اشاره به اینکه طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست و بی سرپرست در استان کرمان با رویکرد ایجاد کسب و کارهای خرد محلی اجرا می‌شودتوضیح داد: این طرح به‌مدت سه سال و از آموزش زنان آغاز می‌شود و  در فاز اول 800 زن در این طرح شرکت می‌کنند که اجرای این طرح به توسعه اقتصادی استان هم کمک می‌کند.

 

اجرای طرح ریحان برای کمک به زنان دارای اعتیاد

وی  با بیان اینکه زنان بدسرپرست در استان در حال شناسایی هستند و در این طرح شرکت داده می‌شوند افزود: متاسفانه آمار دقیقی در مورد آمار زنان و دختران معتاد در استان وجود ندارد و طرح ریحان برای کمک به زنان دارای اعتیاد و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان اجرا می‌شود که در مرحله اول 50 زن در این طرح حضور پیدا می‌کنند.

 مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان خاطر نشان کرد: در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب بر تقویت بنیان خانواده و اهمیت کانون خانواده، تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه شهید باهنر کرمان امضا شده تا دوره‌های آموزشی برای بانوان در گروه‌های مختلف برگزار شود و این دوره‌های آموزشی حتی برای مدیران و مربیان مهدکودک‌ها هم برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/