کد خبر: 88017

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان خبر داد:

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان اظهار کرد: با توجه به قیمت سوخت، افراد سود جو اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند هیچ دستگاهی به اندازه نیروی انتظامی با این پدیده شوم برخورد نکرده است، گفتنی است که از ابتدای سال جاری تا کنون 492 درصد افزایش کشفیات سوخت قاچاق در شهرستان کرمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سرهنگ "محمدرضا فداء" صبح امروز 10 بهمن‌ماه در نشست خبری مهاجرین افغانی را یکی از دغده‌های مهم شهروندان کرمانی دانست و بیان کرد: بخشی از جرایم و همچنین تکدی‌گری‌های شهرستان کرمان مربوط به اتباع بیگانه است.

وی ادامه داد: با توجه به قیمت سوخت، افراد سود جو اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند هیچ دستگاهی به اندازه نیروی انتظامی با این پدیده شوم برخورد نکرده است، گفتنی است که از ابتدای سال جاری تا کنون 492 درصد افزایش کشفیات سوخت قاچاق در شهرستان کرمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و تاثیر آن بر جرایم تصریح کرد: بیشتر سرقت‌های شهرستان کرمان سرقت‌های عادی است. برخی اوقات باید زیرساخت‌هایی وجود داشته باشد، نیست؛ لذا هزینه آن را باید نیروی انتظامی پرداخت کند به‌طور مثال عدم وجود پارکینگ‌های عمومی در سطح شهر باعث افزایش سرقت قطعات خودروها شده است.

وی از افزایش 32 درصدی دستگیری مجرمین در انواع سرقت‌ها خبر داد و عنوان کرد: 19 درصد سرقت‌ها مربوط به سرقت قطعات خودرو و سرقت اماکن خصوصی، منزل و موتورسیکلت در رتبه‌های بعدی سرقت‌های شهرستان کرمان قرار دارند.

فداء طرح‌‌های اجرای امنیت اجتماعی شهرستان کرمان را در سال جاری تا کنون 114 مورد اعلام کرد و افزود: در سال گذشته تا بهمن‌ماه 96 طرح‌های ارتقای امنیت اجتماعی 85 مورد بوده است و این طرح‌ها در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و برخی از آنها به صورت ضربتی برای غافلگیری مجرمین اجرا شده‌اند این طرح‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: امسال 5 طرح برای جمع‌آوری خرده فروشان مواد مخدر به صورت ضربتی برای غافلگیری خرده فروشان در سطح شهرستان کرمان اجرا شد که در آنها 113 نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده‌اند و در این طرح‌ها 395 فقره بازرسی انجام شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان جمع آوری کودکان کار جزی وظایف نیروی انتظامی ندانست و بیان کرد: نیروی انتظامی با سایر دستگاه‌ها در زمینه ساماندهی کودکان کار و تکدی‌گران همکاری می‌کند و همچنین گرم خانه‌های شهر کرمان روزانه پذیرای 100 نفر از بی‌خانمان‌ها هستند.

وی از کاهش قتل در شهرستان کرمان در سال‌جاری خبر داد و اظهار کرد: بیشتر قتل‌های در شهرستان کرمان غیرمسلحانه است و امسال با روند کاهشی 41 درصدی در شهرستان کرمان در خصوص قتل‌های غیرمسلحانه مواجه بوده‌ایم.

 

 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان با بیان این مطلب که جرم مشهود پلیس بلافاصله واکنش می‌دهد، اما جرایم غیرمشهود باید دستور قضایی دریافت کنیم تا بتوانیم برخورد کنیم، اظهار کرد: از شهروندان درخواست داریم که اگر جرمی رخ داده است، حقیقت را به پلیس اعلام کنند زیرا برخی اوقات همکاران ما در صحنه جرم حاضر می‌شود در می‌یابند که واقعیت گفته نشده است.

وی بر لزوم رعایت نکات ایمنی تاکید کرد و افزود: یک تیم سرقت در شهر کرمان تشکیل شده بود که سرقت‌های خود را از طریق بالکن بود که اخیرا توسط کلانتری 13 شهر کرمان دستگیر شدند اما اگر صاحب‌خانه‌ها نرده‌ای در اطراف بالکن نصب می‌کردند حتما از این سرقت‌ها جلوگیری می‌شد.

فداء اظهار کرد: به‌کار گیری اتباع غیرمجاز و سربازان فراری و مشمولین خدمت سربازی را جرم دانست و بیان کرد: تبعه بیگانه غیرمجاز اگر مشغول به‌کار می‌کنید باعث از دست دادن یک فرصت شغلی برای همشهری خود شده‌اید ضمن آنکه می‌تواند جرایم دیگری در بر داشته باشد.

ایسنا

انتهای پیام/