کد خبر: 88040

مدیرکل دفتر کارگزاری تأمین اجتماعی خبر داد

مدیرکل دفتر امور کارگزاری‌های سازمان بیمه تامین اجتماعی کشور گفت: در 10 استان کشور مقرر کردیم که به صورت پایلوت صدور و تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری انجام شود و این مهم را در سطح کشور تعمیم خواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمد قوامی عصردیروز در آیین افتتاحیه دومین کارگزاری بیمه تامین اجتماعی شهر رفسنجان با اشاره به اینکه با رشد و توسعه روزافزون تعداد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی، شیوه‌های خدمات‌رسانی به این قشر نیز تعمیم و توسعه داده شده است، اظهار داشت: از سال ۸۴ سریعتر از سایر دستگاه‌های اجرایی وارد بخش خصوصی شدیم و پروژه کارگزاری واگذار شد تا هم اشتغالزایی شود هم خدمت‌رسانی در بخش بیمه برای مردم به سهولت انجام شود.

وی با بیان اینکه قرار است ۸۰ کارگزاری دیگر در کشور واگذار شود، ادامه داد: این تعداد به دست کسانی سپرده می‌شود که از جوانانی توانمند باشند و از طریق آزمون استخدام پذیرفته می‌شوند.

مدیرکل دفتر امور کارگزاری تأمین اجتماعی کشور عنوان کرد:۸۰ کارگزاری در سطح کشور تا پایان امسال فعال می‌شود که 38 کارگزاری در دهه فجر امسال تاکنون افتتاح شده و مابقی هم در ادامه به بهره‌برداری می‌رسد.

قوامی یادآور شد: تا ابتدای امسال ۲۱۸ کارگزاری فعال در کشور داشتیم و در حال حاضر تعداد این کارگزاری‌ها به ۲۹۷ مورد افزایش یافته است.

وی با تأکید بر استانداردسازی کارگزاری‌ها خاطرنشان کرد: در 10 استان کشور از جمله اصفهان،  تهران، شرق و غرب تهران و ...  مقرر کردیم که به صورت پایلوت، صدور و تمدید دفترچه بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری انجام شود و این مهم را در سطح کشور تعمیم خواهیم داد تا مردم به راحتی این خدمات را دریافت کنند.

1800 زن خانه‌دار کرمان بیمه تأمین اجتماعی هستند

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمان گفت: بیش از 110 هزار خانوار مستمری‌بگیر در استان کرمان وجود دارد.

علی حسینی با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر در سطح کشور زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این نهاد بزرگترین سازمان بیمه‌ای در کشور است، اظهار داشت:  بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در استان کرمان از خدمات این سازمان بهره‌مند هستند.

وی بیان داشت: در حال حاضر ماهانه ۱۶۰ میلیارد تومان به بیش از  ۱۱۰ هزار خانوار که مستمری‌بگیران سازمان ‌تامین اجتماعی این استان هستند، پرداخت می‌شود، ۴۶ هزار کارگاه فعال در سطح استان وجود دارد و در این کارگاه‌ها ۳۱۵ هزار نفر مشغول به کار و بیمه شده اجباری تامین اجتماعی هستند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمان تصریح کرد: ادامه داد: ۱۴۶ هزار نفر  به عنوان بیمه‌شده توافقی در امر مشاغل آزاد، رانندگی، قالیباف و ... بیمه‌پرداز سازمان هستند.

حسینی افزود: به برکت نظام زنان خانه‌دار نیز می توانند زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند و از مزایای آن بهره‌مند شوند که در استان کرمان یک‌هزار و 800 نفر بیمه زنان خانه‌دار شدند که از ۴۶۰ هزار نفر بیمه‌شده در استان کرمان ۲۰ درصد زنان و بقیه نیز آقایان هستند.

فارس

انتهای پیام/