کد خبر: 88072

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان:

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان گفت: سارقین مسلح جایگاههای سوخت کرمان به جرم محاربه به اعدام محکوم گردیدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، احمد قربانی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در اوائل سال جاری  سرقت مسلحانه شبانه از جایگاه های سوخت  و نیز برخی  از منازل در شهر کرمان موجب ترس و وحشت مردم شده بود.
وی تصریح کرد: بلافاصله رسیدگی  به موضوع و شناسایی و دستگیری این افراد در دستور کار مرجع قضائی و انتظامی قرار گرفت و نهایتاً با رصد اطلاعاتی و پایش تصویری،اعضای این باند سرقت مسلحانه به نام های (ه – ف) و (الف – م) دستگیر شدند.
رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان افزود: اعضای این باند در تاریخ 17فروردین 97 شبانه به جایگاه سوخت آفتاب کرمان حمله کرده و ضمن تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت زیاد و تهدید پرسنل مشغول به کار در آن جایگاه، وجوه موجود را سرقت و متواری می گردند.
قربانی بیان کرد: متهمان در دومین عملیات مسلحانه خود در تاریخ 12اردیبهشت سال جاری  مجدداً به همان روش قبلی به جایگاه سوخت ولیعصر کرمان حمله کرده و اقدام به سرقت مسلحانه نموده اندو نیز مجدداً در تاریخ 19 اردیبهشت ماه شبانه به منزل یکی از شهروندان در کرمان رفته و بعد از تیراندازی و تهدید اهالی منزل، اموال ایشان را سرقت کرده اند.
وی اظهارکرد: بعد از دستگیری متهمین، یک قبضه اسلحه جنگی  کلاشینکف که مورد استفاده قرار می داده اند و در محلی زیرخاک مخفی کرده بودند، کشف گردید.
قربانی تصریح کرد: نهایتاً پس از رسیدگی در دادسرا و صدورکیفرخواست، متهمین در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان مورد محاکمه قرار گرفتند و تحت عنوان محاربه به مجازات اعدام محکوم گردیدند.
وی یادآور شد: حکم صادره به متهمین و وکلای ایشان ابلاغ گردیده است و بدیهی است که حکم صادره ظرف بیست روز بعد از تاریخ ابلاغ قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور می باشد.
رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان خاطرنشان کرد: چنانچه حکم در دیوان مورد تایید قرار گیرد پرونده جهت اجرای حکم به اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب کرمان ارسال خواهد شد

ایسنا

انتهای پیام/