کد خبر: 88082

امام جمعه کرمان با بیان اینکه حضور مردم کشورمان در صحنه پشتیبانی از نظام و انقلاب حجت را بر همه دولتمردان و مسئولان تمام کرد گفت: دیگر نباید شاهد کاستی‌هایی در تامین کالاهای اساسی مردم باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، حجت‌السلام والمسلیمن حسن علیدادی‌سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اشاره به حدیث حضرت علی(ع) اظهار داشت: تقوای الهی سپری برای انسان در مقابل حرص و خواسته‌های دنیوی است و تقوای الهی در روز قیامت انسان را حفظ خواهد کرد.

وی در ادامه بحث هفته‌های گذشته با بیان اینکه ادیانی که امروز طرفداران زیادی دارند همه به قیامت و معاد اعتقاد دارند گفت: چرا بعضی‌ها در قول قیامت را قبول دارند اما در عمل خلاف ‌آن رفتار می‌کنند؟

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه بعضی‌ها در رابطه با قیامت در ذهنشان شبهاتی دارند افزود: وظیفه این گروه این است که به اهلش مراجعه کرده و شبهات خود را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها به‌خاطر هوا و هوس قیامت را فراموش می‌کنند عنوان کرد: قرآن کریم در آیات متعددی ریشه فراموشی قیامت را بیان می‌کند و گفته شده که کسی منکر قیامت نمی‌شود مگر کسانی که روحیه هوس‌رانی و تجاوزگری دارند و کسانی که گناه می‌کنند و در گناهشان استمرار دارند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه جاذبه ثروت‌های نامشروع بعضی‌ها را اینقدر جذب خود کرده است که با علم به گناه خود این کار را انجام می‌دهند افزود: اعمال سوء باعث می‌شود دل افراد تاریک شده و سیاهی دل باعث می‌شود حس تشخیص از انسان گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در خطبه دوم نماز جمعه شهر کرمان با ‌تسلیت وفات حضرت ام‌البنین(س) گفت: این مناسبت موقعیت مناسبی برای گرامیداشت مادران و همسران شهیدان است.

وی با اشاره به حادثه کور و منافقانه‌ای که برای مرزبانان کشور ما اتفاق افتاده است ‌افزود: این حادثه را محکوم می‌کنیم و از خدا می‌خواهیم که به خانواده شهدای این حادثه صبر بدهد.

علیدادی‌سلیمانی به تبلیغات سوء چند ساله اخیر دشمنان نظام اشاره کرد و گفت: با وجود همه این تبلیغات و یاوه‌گویی‌ها شاهد حضور با شکوه و با بصیرت مردم در راهپیمایی 22 بهمن بودیم.

وی با تاکید بر اینکه حضور مردم کشورمان در صحنه پشتیبانی از نظام و انقلاب حجت را بر همه دولتمردان و مسئولان تمام کرد افزود: دیگر نباید شاهد کاستی‌هایی در تامین کالاهای اساسی مردم باشیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری که منشور دهه پنجم انقلاب اسلامی را شرح دهند و برای همه بازگو کردند بیان کرد: توصیه‌های مهم در گام ‌دوم انقلاب بیان شده که در یک نگاه به محورهای علم و پژوهش، سبک زندگی، استقلال و آزادی، حفظ مرزبندی و غیره اشاره شده است.

وی با بیان اینکه برای سپردن این انقلاب به دست صاحب اصلی آن باید به ساختارها توجه شود و در جاهایی آنها را متناسب کنیم افزود: در گام بعد باید رویکردها اصلاح شوند و در مرحله بعد عملکردها را درست کنیم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه امید را باید میان جوانان ترویج دهیم و یأس را از دل آنها بیرون کنیم گفت: زمانی که انقلاب کردیم دارای کشوری عقب افتاده در بحث علم و فرهنگ در مواردی بودیم و شرایط نامناسبی داشتیم و بدون هیچ تجربه‌ای دست به انقلاب بزرگی زدیم.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه امروز دیگر شرایط کشور ما مناسب شده است و توانسته‌ایم متکی به خود باشیم افزود: آمریکا دیگر نمی‌تواند ما را شکست دهد و برای در تنگنا قرار دادن کشور ما دست به اعتلاف با کشورهای اروپایی ‌می‌زند.

تسنیم

انتهای پیام/