کد خبر: 88090

دادستان عمومی و انقلاب کرمان:

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: در حال حاظر هیچ کاروان مواد مخدر استقرار یافته ای که در استان کرمان که امنیت را مخدوش کند وجود ندارد و تمامی باند های عبوری مواد مخدر غیر بومی استان کرمان می باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، دادخدا سالاری،  دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: یکی از تغییرات بنیادینی که به برکت نظام جمهوری اسلامی در دستگاه قضایی رخ داده است استقلال قوه قضاییه است و جایگاه دادستان به عنوان مدعی العموم در حال حاضر به برکت انقلاب اسلامی به جایگاهی مستقل تبدیل شده است و دادستان در کنار جامعه و ودر دفاع از مردم قرار دارد و در رخدادهایی که به جامعه و مردم خسارتی وارد شود حتی  اگرشاکی هم  وجود نداشته باشد ، دادستان ورود پیدا می کند.
 وی افزود: علاوه بر  نظارت بر شرکت های دولتی ، مسائل و مشکلات تولیدکنندگان و نظارت بر فضای مجازی و ... از جمله مواردی است که دادستان به عنوان مدعی العموم ورود پیدا کرده و مسائل و مشکلات را رصد و با هر گونه اقدامی که امنیت جامعه و امر تولید را مخدوش سازد برخورد خواهد کرد.
سالاری به اقدامات انجام شده در خصوص حمایت از تولید کنندگان اشاره کرد و بیان کرد: طی بخشنامه ای در خصوص انعقاد قرار داد بین بانک ها و تولیدکنندگان، بانک ها موظف به ارائه یک نسخه از قرارداد به تولید کنندگان شد و  همچنین در بحث مالیات ها به عنوان دغدغه دیگر تولید کنندگان نیز  امور مالیاتی موظف به شفاف سازی مالیات برای تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل تولیدی شده اند.

 

 وی تصریح کرد: در استان کرمان شرکت های  تولیدی و اقتصادی وجود دارد که به عنوان مصطلح خصولتی در حال فعالیت هستند و دادستان به عنوان مدعی العموم  بر اقدامات انان نظارت نموده تا اگر تخلف قانونی صورت گیرد ، حقوق عمومی لحاظ نشود  و یا اموال بیت المال در معرض تضییع قرار گیرد  به موقع به موضوع ورود  و جلوی تضییع اموال عمومی گرفته شود.
سالاری همچنین اظهار کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در دادسرای استان کرمان تشکیل معاونت فضای مجازی است که با رصد فضای مجازی با افرادی که در فضای مجازی مرتکب جرم می شوند برخورد و امنیت را در فضای مجازی برای مردم  ایجاد نمایند 
وی افزود: استان کرمان پهناورترین استان خاکی کشور با اقلیم های متفاوت است که این گستردگی می توانست سبب بروز مشکلات متفاوتی شود که خوشبختانه با  درایت ، همدلی و اقتدار دستگاه قضایی در تحقق امنیت از جمله نیروهای انتظامی، نظامی و مامورین اداره کل اطلاعات اوضاع و احوال امنیتی استان مطلوب و امیدوار کنند می باشد.
  این مقام قضایی بیان کرد: یکی از مشکلات ما همجواری با مرزهای شرقی و نزدیکی به کشورهای افغانستان و پاکستان است که این مجاورت مشکلاتی را برای استان سیستان و بلوچستان ایجاد و استان کرمان هم به دلیل همجواری با این استان تحت تاثیر قرار خواهد گرفت ولی به حمداله در این خصوص دغدغه جدی وجود نداشته و احساس امنیت در مردم مطلوب می باشد.
 سالاری با بیان این مطلب که باید به سمتی حرکت کنیم که  در همه ی زمینه ها پیش بینی و پیشگیری کنیم ، گفت:  استان کرمان یکی از استان هایی است که در مسیر عبور مواد مخدر قرار گرفته است و بیش از 60 درصد مواد مخدر از پهنای این استان عبور   تبعاتی نیز برای استان دارند ولی خوشبختانه با اقدامات مقابله ای که دستگاه قضایی، مجموعه عوامل پلیسی و نیروهای اطلاعاتی و نظارتی در سطح استان انجام گرفته علی رغم عبور باندها و کاروان های موادمخدر غیربومی از پهنای این استان با کم ترین مشکل امنیتی  روبه رو می باشیم.
  وی افزود: با اقدامات انجام شده توسط مجموعه عوامل پلیس و سربازان گمنام امام زمان در اداره کل اطلاعات استان کرمان و نیروهای سپاه پاسداران و هوانیروز در خصوص برخورد و انهدام کاروان ها و باندهای قاچاق در استان کرمان در حال حاظر هیچ کاروان مواد مخدر استقرار یافته ای که در استان کرمان که امنیت را مخدوش کند وجود ندارد و تمامی باند های عبوری مواد مخدر غیر بومی استان کرمان می باشند.
سالاری در پایان بار دیگر تاکید کرد: باور در دستگاه قضایی این است که دادستان و مدعی العموم باید همواره صدای رسای مظلومان بوده و ما هم بر این مبنا و خط سیر حرکت خواهیم کرد.

ایسنا

انتهای پیام/