کد خبر: 88119

امام جمعه کرمان:

امام جمعه کرمان با تأکید بر اینکه جوانان انقلابی باید در همه عرصه ها جهادی عمل کنند، گفت: شمار زیادی جوان انقلابی فداکار و از جان گذشته داریم که در بسیاری از عرصه ها آماده هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز جمعه این هفته کرمان بیان داشت: تعداد زیادی از نیروهای انسانی ما را افراد تحصیلکرده دانشگاهی تشکیل می دهند که خود بسیار ارزشمند است.

 

 امام جمعه کرمان گفت: شمار زیادی جوان انقلابی فداکار و از جان گذشته داریم که در بسیاری از عرصه ها آماده هستند و اگر به حضور آنها نیاز شود پا به عرصه خواهند گذاشت.

 

علیدادی سلیمانی بیان داشت: مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب قبل از صدور دستورات هفتگانه و متصل شدن انقلاب به تمدن اسلامی، امید  به آینده و نترسیدن از دشمن را مورد تأکید قرار دادند.

 

وی گفت: ما علاوه بر ظرفیت نیروی انسانی، منابع عظیم معدنی و ذخایر بسیار زیرزمینی نیز در کشور داریم که باید به آنها توجه داشته باشیم.

 

وی افزود: کشور ایران از نظر جغرافیایی و سیاسی وضعیت قابل توجهی دارد لذا یکی از موقعیت‌های ممتاز کشورمان سواحل طولانی آن است به صورتی که یک چهارم استانهای کشور ساحل نشین هستند در حالی که در دنیای امروزی دریا و ساحل نقش اساسی برای تحول در جوامع را به خود اختصاص می‌دهد.

 

امام جمعه کرمان بیان داشت: ما در کشورمان گلوگاه های حمل و نقل جهانی داریم و بخش زیادی از کالاهای تجاری باید از این گلوگاه ها عبور داده شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع علم و پژوهش تاکید فراوانی دارند لذا برای توجه به این حوزه باید به مواردی از جمله ظرفیت علمی ایران در سایه اسلام و همچنین تاریخ کشورمان توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به دو شهید باکری و خرازی گفت: این دو فرمانده مردانه  جنگیدند و در راه رسیدن به اهدافشان عاشقانه شهید شدند.

 

امام جمعه کرمان ضمن بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی بیان داشت: روز مهندس را گرامی می دهیم زیرا مهندسین در دفاع مقدس و همچنین در بسیاری از مراحلی که به مهندسی جنگ نیاز داشتیم و نیز عمران و آبادانی کشور نقش بی‌نظیری ایفا کرده اند.

 

وی گفت: این هفته ولادت حضرت زهرا را پیش رو داریم که ایشان برای پدر خود فرزندی مهربان و ارزشمند و برای همسرشان فداکار ترین و کاملترین همسر و برای فرزندان خود مادری مهربان بودند.

 

علیدادی سلیمانی افزود: در جامعه ما مردان و زنان تحت تاثیر شخصیت مادر خود هستند لذا مادر ستون تربیت در کانون خانواده است.


مهر

انتهای پیام/