کد خبر: 88127

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند کرمان:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان از شهروندان خواست تا در صورت امکان در روزهای پایانی سال به تفکیک پسماند خشک بیش از پیش توجه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ محمدرضا قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در ماه اسفند تولید پسماند شهر کرمان افزایش چشمگیری می یابد و خدمات رسانی برای جمع آوری دو چندان می شود.

 وی با بیان اینکه در روزهای عادی سال، میانگین تولید زباله روزانه در کرمان ۴۰۰ تن است، اما در روزهای پایانی سال دو برابر می‌شود، تصریح کرد: آنچه باعث افزایش پسماند در ماه آخر سال می‌شود پسماند تر نیست بلکه پسماند خشک و دور ریز های ارزشمند است که در صورت تفکیک در مبدا امکان بازیافت آنها وجود دارد.

 قربانی با اشاره به اجرای طرح تفکیک از مبدا اظهار داشت: دکتر نیکویی معاون خدمات شهری شهردار، بر افزایش مشارکت شهروندان برای اجرای طرح تفکیک از مبداء تاکید مستمر و مداوم دارد، چرا که این طرح علاوه بر کاهش هزینه‌ها و حفظ محیط زیست ، موجب کاهش حجم و وزن پسماند تولیدی شهروندان نیز می شود .

وی از شهروندان خواست جهت انتقال پسماند خشک حجیم خود ( شامل لوازم خانگی مازاد و ارزشمند)قبل از بیرون گذاشتن از منزل که باعث آلودگی بصری محله نیز می‌شود، با شماره ۱۳۷ تماس گرفته تا زمینه انتقال آنها به سهولت فراهم شود.

قربانی خاطرنشان کرد:  این وسایل ضمن اینکه طی پروسه ای در اختیار افراد نیازمند قرار می‌گیرند و نیاز قشری از افراد جامعه با این کار  مرتفع می‌شود، تفکیک و جمع‌آوری آنها می‌تواند کمک کند تا پسماندهای شهری مدیریت شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند ادامه داد: در شهر کرمان ۲۲ غرفه تفکیک آماده دریافت پسماندهای خشک تفکیک شده و کم حجم شهروندان است.

انتهای پیام/