کد خبر: 88145

کنگره ۶۵۰۰ شهید کرمان|

پس از ۱۰ شب اکران عمومی سینمایش «ماهی در خاک» در کرمان به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ، سینمایش «ماهی در خاک» از ویژه برنامه‌های دومین کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500  شهید استان کرمان پس از 10 شب اکران عمومی به کار خود پایان داد.

کوروش زارعی کارگردان سینمایش «ماهی در خاک» در آئین اختتامیه این ویژه برنامه اظهار داشت: باید از خداوند بخواهیم که تا خون در بدن داریم ما را از مسیر اهل‌بیت(ع) و شهدا جدا نکند.

وی با بیان اینکه مردم کرمان مردم بسیار مهمان‌نوازی هستند و در این 10 شب اجرا با حضور باشکوه خود به ما انرژی دادند گفت: اگر مردم پای کار هنری نیایند آن کار هیچ ارزشی پیدا نمی‌کند.

زارعی با اشاره به اینکه خوشحالیم که با بضاعت اندک خود گامی کوچک در جهت کنگره عظیم 6 هزار و 500 شهید استان کرمان برداشتیم تصریح کرد: به جرات می‌گویم اگر شهدا به ما اذن ندهند نمی‌توان هیچ قدمی در این مسیر برداشت.

وی با بیان اینکه شهدای کرمان دست ما را گرفتند و به ما اذن دادند که بتوانیم در قالب سینمایش «ماهی در خاک» به مردم خدمت کنیم عنوان کرد: قرار بود این نمایش با موضوع شهدای کشوری اجرا شود اما حیفمان آمد شهدای بزرگ کرمان معرفی نشوند.

کارگردان سینمایش «ماهی در خاک» با اشاره به اینکه مردم باید شهیدان بزرگوار استان کرمان از جمله شهیدان احمد امینی، حسین یوسف اللهی و ... را بشناسند و بدانند که این شهدا چه عظمتی دارند بیان کرد: با توجه به وقت کمی که داشتیم تقریبا روزی هفت تا هشت ساعت تمرین می‌کردیم و امروز خدا را شاکریم که این نمایش روزی ما از طرف شهدا شد.

وی با بیان اینکه هیچ اثر هنری خالی از عیب نیست و قطعا مشکلاتی دارد و اگر نقدی است می‌پذیریم افزود: جا دارد از سازمان هنری اوج و مدیرعامل موسسه هنری مهنا تشکر کنم که در برگزاری این سینمایش همت کردند.

زارعی با اشاره به اینکه کرمان هنرمندان بزرگی مانند رضا ایرانمنش دارد که خودش از جانبازان جنگ تحمیلی است گفت: اما این نمایش را تقدیم می‌کنیم به مردی پرافتخار که امروز چشم اسرائیل و آمریکا را کور کرده است و او حاج قاسم سلیمانی است و برایش آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون داریم.

در این آئین علیرضا کوهفر مدیرعامل موسسه هنری مهنا هم با اشاره به اینکه باعث افتخار است که در شهر کرمان شهر مجاهدین راه خدا حضور دارم اظهار داشت: در کرمان مصلی را برای برگزاری این نمایش آئینی در اختیار ما گذاشتند که یک کار بی‌نظیر در کشور است.

مدیرعامل موسسه هنری مهنا افزود: از حمایت تمام مسئولان شهر کرمان به‌ویژه نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و سپاه پاسداران تشکر می‌کنم گفت: یک تیم 150 نفره هر شب در برگزاری سینمایش فعالیت داشتند.

اجلاسیه نهایی دومین کنگره بزرگداشت 6 هزار و 500 شهید استان کرمان پنجشنبه 9 اسفندماه جاری ساعت 8:30 صبح در مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار می‌شود.

تسنیم

انتهای پیام/