کد خبر: 88208

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه ۷۵ درصد مصدومین چهارشنبه‌سوری سال گذشته افراد گذری بودند گفت: باید زمینه خطرآفرینی در جامعه را کاهش داد و از خانواد‌ه‌ها درخواست داریم که در شب چهارشنبه‌سوری جوانان را رها نکنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ سید‌محمد صابری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: استان کرمان طی سالهای گذشته امن‌ترین نقطه کشور در برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری بوده است، در سال 96 و 95 تقریبا هیچ تلفاتی نداشتیم و قطع عضوی در استان نوجود نداشته است.

وی با اشاره به اینکه در بحث چهارشنبه‌سوری نمی‌توانیم رفتار اجتماعی را به‌طور کامل نهی کنیم گفت: ما باید با هنجارشکنان در این رابطه مقابله کنیم و به مردم اعلام خطر کنیم که رفتار پرخطر از خود نشان ندهند، خانواده باید جوانان را در این رابطه همراهی کند تا شاهد رفتار ایمن از جوانان باشیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه اورژانس آمادگی کامل در برابر حوادث چهارشنبه‌سوری در روزهای پایانی سال را دارد افزود: بالغ بر 35 هزار دانش‌آموز در 200 مدرسه توصیه‌های لازم به آنها آموزش داده شده است و امیدواریم جوانان ما رفتارهای سالم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تلفن 115 اورژانس و 110 پلیس را به خاطر داشته باشید و در صورت مشاهده حادثه سریع اطلاع‌رسانی شود خاطر‌نشان کرد: باید زمینه خطر‌آفرینی در جامعه را کاهش داد و از خانواده‌ها درخواست داریم که در شب چهارشنبه‌سوری جوانان خود را رها نکنند و برای آنها برنامه بگذارند.

صابری با بیان اینکه در سال‌های قبل مصدومی نداشتیم که خانواده او را همراهی کند و دچار حادثه شده باشد گفت: از برپایی آتش در نزدیکی پست‌های برق و گاز و پشت بام‌ها خودداری شود، در سال‌های گذشته نیز مصدومین ما از مواد محترقه و منفجره بوده است و از برپایی آتش‌های کوچک خانوادگی نبوده‌اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه 75 درصد مصدومین حوادث چهارشنبه‌سوری سال گذشته افراد گذری بودند افزود: از جوانان تقاضا داریم که از پرتاب آتش و مواد محترقه به اطراف و به سمت عابرین خودداری کنند که بسیار حادثه‌آفرین است.

وی با بیان اینکه از شهرداری تقاضا داریم که مکان‌هایی برای برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری در شهر اختصاص دهد تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند که در این ایام مسیر خیابان‌ها را برای خودروهای امدادی از جمله آمبولانس‌ها باز نگه دارند.

صابری با اشاره به اینکه متاسفانه در چند روز گذشته ساخت وسایل محترقه و انفجار نارنجک دست‌ساز در شهربابک حادثه آفرید گفت: بر اثر این بی‌احتیاطی دو جوان 17 و 15 ساله حادثه دیدند که متاسفانه یکی از آنها دو انگشتش قطع شده و یکی دیگر دچار سوختگی شده که در حال حاضر در بیمارستان بستری و تحت مداوا هستند.

انتهای پیام/