کد خبر: 88226

مدیرعامل هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه هلال احمر توجه به نیازمندان را هم در برنامه دارد گفت: در آستانه سال جدید هدیه نوروزی هلال احمر به حساب بیش از ۲ هزار نفر از نیازمندان استان واریز و بیش از ۳ هزار سبد غذایی در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ رضا فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به طرح‌های نوروزی جمعیت هلال احمر اظهار داشت: طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر در نوروز 98 از 28 اسفندماه سال جاری آغاز و تا پایان روز 16 فروردین سال آینده ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نیروهای جمعیت هلال احمر استان کرمان در وروی‌ تمامی شهرستان‌ها و مکان‌های پرجمعیت استان استقرار دارند گفت: 25 پست ثابت و 8 پست سیار ایمنی جوانان، 24 فضای دوستدار کودک، 9 ایستگاه سلامت و 8 خیمه اقامه نماز  برای رفاه حال مسافران نوروزی در استان کرمان برپا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به حضور 420 نفر از نیروهای جمعیت جوانان هلال‌احمر کرمان در پایگاه‌های نوروزی هلال احمر کرمان افزود: ارتقای آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در قالب ایمنی و سلامت هدف کلی حوزه سلامت و جوانان جمعیت هلال احمر است.

وی به برگزاری «پویش ملی به‌رفت» در ایام نوروز توسط سازمان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: ارتباط چهره به چهره با مسافران، اطلاع‌رسانی دقیق درباره نقاط پرخطر جاده‌ها، تشویق مسافران به مطالعه و امضای میثاق‌نامه برای پیوستن به پویش و ثبت اثر انگشت بر روی میثاق‌نامه از جمله مواردی‌ست که در این پویش دنبال می‌شود.

فلاح «پویش سحاب» را از دیگر پویش‌های این جمعیت در ایام نوروز دانست و عنوان کرد: این سامانه با رویکرد پیشگیری، ایمن‌سازی برای ارائه خدمات ایمنی و بشردوستانه در ایام نوروز در شلوغ‌ترین، مسافرپذیرترین و آسیب‌پذیرترین نقاط  کشور اجرا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه طرح‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در 31 پایگاه ثابت و سیار در ایام نوروز در سطح استان کرمان اجرا می‌شود گفت: 500 نفر امدادگر، نجاتگر، پرستار و کارکنان در این طرح حضور دارند.

وی با بیان اینکه گروه «آنست» (آموزش، نگهداری، سگ‌های تجسس) هم در ایام نوروز فعال است، عنوان کرد: 20 مرکز پیام، تیم واکنش سریع، و تیم امداد خواهران جمعیت هلال احمر در ایام نوروز آماده خدمت‌رسانی هستند.

فلاح با اشاره به اینکه تیم امداد هوایی هلال احمر در ایام نوروز فعال است گفت: پایگاه امداد هوایی در مناطق انار، سه راهی راین، جاده راور به مشهد، ورودی شهرستان‌های بم، سیرجان، کهنوج و فهرج مستقر است.

وی با بیان اینکه ما در جمعیت هلال احمر توجه به نیازمندان را هم در برنامه دارد گفت: در آستانه سال جدید به هدیه نوروزی هلال احمر به حساب بیش از 2 هزار نفر از نیازمندان استان واریز و بیش از 3 هزار سبد غذایی هم در آستانه نوروز بین نیازمندان توزیع می‌شود.

انتهای پیام/