کد خبر: 88234

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در راستای افزایش سطح رفاه زندگی بیمه‌شدگان، 75 برنامه عملیاتی برای سال آینده در بیمه سلامت استان کرمان تدوین شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ محمد جعفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری با وجود فراز و نشیب‌های فراوان در اقتصاد اداره کل بیمه سلامت توانست تعهد مالی خود به موسسات درمانی را به نحو مناسبی نسبت به سال‌های قبل به انجام برساند.

وی بیان داشت: سال جاری را در حالی به پایان می‌رسانیم که پرداخت مطالبات درمانی موسسات طرف قرارداد به صورت عمومی تا پایان آذر ماه تسویه و پزشکان خانواده هم تا پایان بهمن ماه تسویه می‌شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان ادامه داد: ما بر مبنای حق بیمه مصوب دولت که بیش از 90 درصد از سوی دولت پرداخت می‌شود، حق بیمه‌ها را پرداخت می‌کنیم و امیدواریم خزانه اولویت پرداخت‌ها را از حوزه سلامت خارج نکند.

جعفری اضافه کرد: ماهانه حدود 50 میلیارد تومان تعهد مالی بیمه سلامت به موسسات درمانی استان کرمان است که حدود 15 میلیارد تومان مربوط به پزشک خانواده و خدمات اولیه و 35 میلیارد تومان مربوط به خدمات تخصصی، فوق‌تخصصی و بستری است.

وی عنوان کرد: بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر از جمعیت استان کرمان زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند بنابراین لازم است دسترسی فیزیکی لازم را برای رفاه حال بیمه‌شدگان ایجاد کنیم لذا بیش از 80 نقطه به عنوان کارگزاری بیمه مبادرت به تعویض دفترچه بیمه کردند.

تدوین 75 برنامه عملیاتی بیمه سلامت برای سال 98

جعفری ابراز داشت: 98 درصد مراکز تشخیصی و درمانی استان کرمان طرف قرارداد بیمه سلامت بودند تا دسترسی مردم در هنگام بیماری برای دریافت خدمات سلامت ایجاد شود.

وی از 125 برنامه عملیاتی بیمه سلامت استان کرمان در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: همه برنامه‌ها به غیر از دو برنامه در زمان مشخص انجام شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان اظهار کرد: در راستای افزایش سطح رفاه زندگی بیمه‌شدگان، 75 برنامه عملیاتی برای سال آینده در بیمه سلامت استان کرمان تدوین شده است.

جعفری ادامه داد: از مهمترین برنامه‌های اداره کل بیمه سلامت می‌توان به نسخه‌نویسی الکترونیک و حذف دفترچه بیمه در بیمارستان‌ها و مراکز سرپایی اشاره کرد و این طرح از ابتدای سال آینده در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

وی افزود: کیفیت بهتر، تجویز منطقی‌تر، مشخص شدن قرار گرفتن یا نگرفتن دارو در لیست بیمه و حذف دفترچه بیمه از مهمترین مزایای نسخه‌نویسی الکترونیک به‌شمار می‌رود.

جعفری از لغو بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: این افراد زیرپوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

وی عنوان کرد: افراد مجهول‌الهویه هزینه‌های درمانی زیادی دارند و از این پس این افراد نیز زیرپوشش بیمه قرار می‌گیرند.

صدور 30 هزار نسخه الکترونیک در کرمان

همچنین رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل بیمه سلامت استان کرمان در این نشست ابراز داشت: نسخه‌نویسی الکترونیک در استان کرمان به عنوان پایلوت به مرحله اجرا درآمد و این در حالی‌ست که زیرساخت‌های نسخه‌نویسی در همه مطب‌ها فراهم نیست.

دامادی گفت: حدود 30 هزار نسخه الکترونیک در استان کرمان توسط پزشکان برای 25 هزار بیمه‌شده صادر شده است و 82 هزار قلم دارویی به مردم داده‌اند.

وی عنوان کرد: 469 موسسه فعال در زمینه نسخه‌نویسی الکترونیک در سراسر استان کرمان داریم که 302 مورد مربوط به مطب‌هاست.

طرح پزشک خانواده توسعه می‌یابد

قوام معاون درمان اداره کل بیمه سلامت استان کرمان در این نشست بیان داشت: طرح پزشک خانواده از سال 84 برای روستاییان در استان کرمان آغاز شد و در سال آینده توسعه نظام ارجاع به شهرهای زیر 50 هزار نفر و نظام ارجاع الکترونیک اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: پزشک خانواده از طریق الکترونیک بیمار را به پزشک متخصص ارجاع می‌دهد و سپس نتیجه این مراجعه به وی اعلام می‌شود.

قوام افزود: پرونده الکترونیک با ایجاد بستر الکترونیک از طریق نسخه‌نویسی الکترونیک و پزشک خانواده الکترونیک ایجاد می‌شود.

فارس

انتهای پیام/