کد خبر: 88267

خطیب موقت جمعه کرمان:

خطیب موقت جمعه کرمان بر لزوم ایجاد آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای طبیعی تاکید کرد و گفت: باید از ساخت بنا در حریم رودخانه‌ها به صورت جدی جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از  مهر، حجت الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با وقوع سیلاب‌های مخرب در برخی مناطق کشور اظهار کرد: باید از این حوادث درس گرفته و مشکلات را برطرف کنیم تا دیگر شاهد چنین شرایطی نباشیم.

وی بر لزوم احیا و توسعه صنعت بیمه تاکید و تصریح کرد: باید با توسعه پوشش بیمه‌ای نیازهای مردم مورد رسیدگی قرار گیرد.

عسکری با انتقاد از تبدیل رودخانه به جاده گفت: باید از ساخت بنا در حریم رودخانه‌ها به صورت جدی جلوگیری شود.

خطیب موقت جمعه کرمان با تاکید بر لزوم حفاظت از منابع طبیعی افزود: باید با اقدامات به موقع و پیشگیرانه از آسیب‌های ناشی از تهدیدهای طبیعی نظیر سیلاب جلوگیری شود.

وی بر لزوم ریشه یابی علت وقوع سیلاب تاکید و تصریح کرد: خسارت ناشی از سیل‌های اخیر حدود هزاران میلیارد تومان است و چندین نفر جان خود را از دست دادند.

عسکری با اشاره به خدمات ارائه شده به سیل زدگان تصریح کرد: ۲۰۰ گروه جهادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و مردم می‌توانند کمک‌های خود را به حساب جاری ۹۹۹۹۹ هلال احمر در تمامی بانک‌ها واریز کنند.

وی در ادامه به بحث پیرامون اقدام اخیر آمریکا در خصوص به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندای جولان پرداخت و افزود: این اقدام رئیس جمهور آمریکا خلاف عرف و قوانین بین المللی است.

خطیب موقت جمعه کرمان با واکنش‌های جهانی در این زمینه اشاره کرد و گفت: این اقدام رئیس جمهور آمریکا توسط ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، چهار عضو اصلی شورای امنیت و همچنین کشورهای مؤثر در شورای امنیت محکوم شد.

عسکری به فرمایش رهبر کبیر انقلاب (ره) مبنی بر اینکه «دوران افول آمریکا فرا رسیده است» افزود: امروز آمریکا دچار انزوای سیاسی شده است.