کد خبر: 88290

معاون خدمات شهری شهردار کرمان از استقرار سطل‌های تفکیک شده زباله در تعدادی از معابر شهر کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛ مهدی نیکویی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا یکی از برنامه‌های اصلی این حوزه است، اظهار کرد: در این راستا آموزش‌های لازم توسط کارشناسان سازمان پسماند به صورت خانه به خانه در حال انجام است.

 

وی ادامه داد: بر همین اساس سطل‌های زباله تفکیکی خریداری و در معابر پر تردد شهر به عنوان فاز اول کار گذاشته شده است.

 

وی افزود: سطل‌های جدید به صورت چهارگانه با برچسب‌های رنگی متعدد برای زباله‌های عمومی با برچسب طوسی، پلاستیک با برچسب قرمز، فلزات و قوطی با برچسب آبی و کاغذ و مقوا با برچسب آبی تعبیه شده است.

 

نیکویی افزود: شهرک‌ها و مجتمع‌های متقاضی می‌توانند با مراجعه به سازمان پسماند، نسبت به تهیه و استقرار این سطل‌های زباله تفکیکی در آن مجموعه اقدام کنند.

وی ادامه داد: جداسازی زباله‌ها می‌تواند به چرخه بازیافت زباله کمک کند، به همین منظور نیاز است تا هر فرد تفکیک زباله خشک و تر را جدی‌تر بگیرد.

نیکویی گفت: هر روز به میزان زباله‌های تولید شده توسط جوامع بشری افزوده می‌شود. همین امر موجب آلوده شدن محیط زیست شده و منابع طبیعی را آلوده می‌کند.

وی با بیان اینکه توزیع خودسرانه زباله بدون در نظر گرفتن فواید بازیافت، پسماند بازیافتی باعث از بین رفتن منابع طبیعی و افزایش آلودگی‌ها می‌شود، گفت: تفکیک زباله بهترین راه حلی است که می‌تواند کمی به بهبود این وضعیت کند.

وی خاطر نشان کرد: فواید بازیافت زباله می‌تواند به میزان زیادی بر استفاده دوباره از زباله و چرخه بهبود شرایط محیط زیست تأثیر گذارد.