کد خبر: 88295

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمان گفت: تعداد ۱۰۰ نفر از دانشجویان مراکز عالی دانشگاه‌های استان کرمان در قالب ۱۰ گروه جهادی برای کمک به مردم سیل‌زده به شهرستان پلدختر اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ ناصر بهروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار داشت: دانشجویان زیادی از دانشگاه‌های استان کرمان برای حضور در مناطق سیل‌زده و کمک به مردم در این مناطق اعلام آمادگی کردند که به‌صورت گروه‌های جهادی اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد 100 نفر از دانشجویان مراکز عالی دانشگاه‌های استان کرمان در قالب 10 گروه جهادی برای کمک به مردم سیل‌زده به شهرستان  پلدختر اعزام شدند گفت: این دانشجویان مجهز به تجهیزات مورد نیاز منطقه بوده و مدت سه روز است که در منطقه سیل‌زده شهرستان  پلدختر حضور دارند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان کرمان با بیان اینکه حجم وسیعی از این منطقه دچار سیل شده و مردم مشکلات زیادی دارند افزود: در حال حاضر این گروه‌های جهادی در حال تخلیه گل و لای از منازل مسکونی هستند و حجم زیادی از منازل مسکونی در گل و لای ناشی از سیلاب هستند.

وی با اشاره به اینکه این دانشجویان به‌صورت مداوم در طول روز در حال فعالیت بوده و فقط شب استراحت می‌کنند خاطر‌نشان کرد: با توجه به بازدید میدانی که شخصا از منطقه سیل‌زده  پلدختر داشته‌ام، تمام وسایل اولیه زندگی مردم در این منطقه از بین رفته است.

بهروز با بیان اینکه لباس، پتو، زیرانداز، وسایل بهداشتی و مواد غذایی نیازهای ضروری مردم در این منطقه است گفت: از هموطنان در سراسر کشور به‌ویژه مردم استان کرمان درخواست دارم تا در این زمینه کمک کنند تا مردم سیل‌زده هر چه سریع‌تر به زندگی عادی خود برگردند.

انتهای پیام/