کد خبر: 88321

با پیشنهاد و نظارت امام جمعه استان صورت گرفت؛

دبیر قرارگاه مردمی فعالیت های اجتماعی استان کرمان گفت:قرارگاه دائمی مردمی استان کرمان با نظر و پیشنهاد حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، تشکیل شده است که این قرارگاه صرفا نه برای سیل زدگان بلکه برای تمامی حوادث و بحران ها کشور و حتی آسیب های اجتماعی شهر کرمان ایجاد شده است .

محمد مهدی افضلی ، دبیر قرارگاه مردمی فعالیت های اجتماعی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر اظهار داشت :قرارگاه مردمی استان کرمان با نظر و پیشنهاد حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، امام جمعه استان ایجاد شده است .

وی تاکید کرد:قرار گاه مردمی استان کرمان یک قرارگاه دائمی است و صرفا برای سیل زدگان ایجاد نشده بلکه برای تمامی حوادث و بحران ها کشور و حتی آسیب های اجتماعی شهر کرمان ایجاد شده است که این قرارگاه صرفا کار و هزینه مردمی است بدون کمک هیچ ارگانی که با نظارت امام جمعه تشکیل شده است .

دبیر قرارگاه مردمی فعالیت های اجتماعی استان کرمان افزود : در این راستا از دو روز پیش یک شورا از نمایندگان مردمی تشکیل شد و طی نشستی، تقسیم کار صورت گرفت و کمیته های مختلف مالی و تبلیغاتی مشخص شد و بر این اساس صندوق هایی ایجاد شد تا با همدلی مردم استان کرمان اقلام و کمک های مردمی با جدیت هرچه بیشتر جمع آوری شود .

وی ادامه داد:با توجه به اینکه صدا و سیما محدودیت هایی برای تبلیغ و اعلام شماره حساب یا کارت دارد  با تبلیغات قرار گاه مردمی در فضای مجازی و ایجاد ایستگاه ها و صندوق هایی در سطح استان، کمک های مردمی برای مناطق سیل زده جمع اوری می شود که در هین راستا دو کامیون مواد غذایی مورد نیاز دو موکب اختصاصی استان کرمان در خوزستان تامین و ارسال شد .

وی ابراز داشت:با توجه به اینکه استان کرمان بعنوان معین شهر حمیدیه خوزستان انتخاب شده است روزانه غذای گرم مورد نیاز این شهر در موکب های استان تهیه می شود و در سطح شهر توزیع می شود که این نیاز کاملا تامین شده است و مازاد غذای پخت شده، به روستاها و حواشی شهر حمیدیه نیز ارسال می شود .

افضلی در پایان خاطر نشان کرد:با کمک های مردمی این قرارگاه، بحث مالی تهیه غذای روزانه مردم سیل زده شهر حمیدیه تامین شده است اما در بحث ساخت و ساز هنوز اقدامی صورت نگرفته است و با توجه به ادامه سیل در کشور پیش بینی می شود کار این قرارگاه تا عید فطر ادامه داشته باشد .

انتهای پیام/