کد خبر: 88424

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از احضار تعدادی از مسئولان پیشین سازمان میراث فرهنگی کشور به دادسرای این استان به علت تضییع حقوق بیت المال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از پایگاه خبری دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری روز یکشنبه در نشست با جمعی از دانشجویان دانشگاه های کرمان در محل مجتمع قضایی 22 بهمن این شهر افزود: با توجه به وظیفه مدعی العموم به عنوان حافظ حقوق عامه این دادستانی با وجود اینکه هیچ شاکی خصوصی و گزارشی از سوی ضابطان در خصوص مراکز خدماتی و رفاهی بین راهی که توسط سازمان میراث فرهنگی در سال های گذشته با پول بیت المال پروژه ساخت آنها انجام شده اما به لحاظ عدم جانمایی مناسب بلا استفاده رها گردیده اند، دادستانی به این موضوع ورود کرده و پرونده ای در این زمینه در داسرای کرمان تشکیل شده است.

این مقام ارشد قضایی استان کرمان اعلام کرد: تعدادی از مدیران وقت سازمان میراث فرهنگی به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان احضار شدند و از آنان تحقیقات اولیه به عمل آمده و پرونده در حال رسیدگی است.

سالاری عنوان کرد: متاسفانه در استان کرمان ده ها ساختمان به این شکل ساخته و رها شده اند که تعداد این بناها در سراسر کشور صدها ساختمان برآورد می شود و به همین شکل طراحی و نیمه کاره رها شده‌اند.

دادستان کرمان افزود: متاسفانه در این زمینه میلیاردها ریال به بیت المال ضرر وارد شده که اکنون چندین نفر به دادسرا احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند.

وی بیان کرد: فرایند طراحی و اجرای همه این پروژه ها در تهران و بدون هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی استان ها صورت پذیرفته و تحقیقات اولیه نشان می دهد که این طرح بدون کارشناسی مناسب و گاهی با استفاده از توانایی افراد ذی نفوذ اجرا شده است.

دادستان کرمان افزود: در این پرونده اتهام هایی متوجه آقای (الف. ر. م) رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در دولت نهم است و وی نیز تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

انتهای پیام /