کد خبر: 88441

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان بیش از ۷۰۰ مدرسه تخریبی وجود دارد، گفت: دولت بودجه کافی برای بازسازی این مدارس ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از تسنیم از جیرفت، احمد اسکندری‌نسب امروز در آئین افتتاح مدرسه 14 کلاسه «نور دانش» با تبریک هفته معلم اظهارداشت: هدف ما در آموزش و پرورش اجرایی کردن سند تحول بنیادین است و این سند تنها سندی است که به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مربوط به همه دوره‌هاست عنوان کرد: بیش از 500 نفر از صاحب نظران تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین نقش داشته‌اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان یکی از مهم‌ترین اهداف این سند را مدرسه محوری عنوان کرد و افزود: در این سند توجه‌ای ویژه به مدرسه شده است که باید برای مدرسه در جایگاه ویژه‌ای تعریف شود.

وی با بیان اینکه در راستای سند تحول بنیادین، آموزش همراه با بازی و یادگیری در مدرسه عملی شده است گفت: ما نباید در مدارس صرفا افرادی را تربیت کنیم که فقط کارمند شوند در مدرسه ما باید مهارت‌محوری و آموزش مهارت‌ها نیز آموزش داده شود.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه آموزش مهارت‌های زندگی باید در مدرسه آموزش داده شود عنوان کرد: نباید دانش‌آموزان را صرفا ملزم به کلاس و درس کنیم و باید آموزش مهارت‌های زندگی را  در مدرسه و برای زندگی کردن به دانش‌آموزان یاد دهیم.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته کلاس بازی و یادگیری در مدارس راه‌اندازی شده گفت: این یک کار بسیار خوب و با ارزشی است که در جیرفت برای نخستین بار از امروز راه‌اندازی می‌شود.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ما به آنچه که می‌خواستیم در این مدرسه دست پیدا کرده‌ایم افزود: امیدوارم که در سراسر استان این مهم گسترش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در بحث ساخت و ایجاد مدرسه و کمک خیرین در این حوزه بسیار خوب بوده است، گفت: از بخش غیردولتی نیز در حوزه آموزش حمایت می‌کنیم و هیچ فرقی بین مدرسه دولتی و غیردولتی وجود ندارد.

اسکندری‌نسب با ابراز امیدواری از اینکه همه مدارس ما به غیر دولتی تبدیل شوند بیان کرد: در سال گذشته 18 میلیارد تسهیلات در اختیار مدارس غیردولتی در استان کرمان قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در استان کرمان بیش از 700 مدرسه تخریبی داریم، عنوان کرد: دولت بودجه کافی برای بازسازی این مدارس ندارد و می‌طلبد از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز در این حوزه استفاده کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان 635 هزار دانش‌آموز داریم گفت از این تعداد 150 هزار نفر از آنها در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه مدارس استان کرمان کمک بسیار خوبی به سیل‌زدگان کردند، عنوان کرد: بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان کمک نقدی و یک میلیارد تومان نیز کمک غیرنقدی برای سیل‌زدگان ارسال شده است.

مجید امیر تیموری رئیس آموزش و پرورش شهرستان جیرفت نیز در این آئین با اشاره به اینکه پژوهش حلقه مفقوده آموزش و پرورش ماست اظهارداشت: باید تلاش کنیم تا آموزش ما به سمت پژوهش محوری حرکت کند تا بتوانیم در رسیدن به هدف واقعی خود در امر آموزش موفق باشیم.

وی با بیان اینکه بیش از 4 میلیارد و 500 میلیون تومان برای ساخت این مدرسه تا کنون هزینه شده است گفت: بیش از یک میلیارد تومان دیگر نیز برای تجهیز کامل این مدرسه نیاز داریم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان جیرفت عنوان کرد: این مدرسه 14 کلاسه با زیربنای هزار و 300 متر و در زمینی به مساحت 3 هزار و 500 متر مربع احداث و راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/