کد خبر: 88442

رئیس پلیس راهور استان کرمان:

رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: تمرکز بر ایمنی عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران جزو اولویت‌های پلیس در سال جاری است به دلیل این که بیشترین تصادفات مربوط به این دو گروه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از مهر، سرهنگ یوسف نجفی چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران ضمن تشریح برنامه‌های پلیس در سال جاری بیان داشت: برنامه‌هایی برای بهبود انضباط ترافیکی در استان مد نظر داریم.

وی افزود: برای پیشگیری از تصادفات اولین اقدام همراهی مردم و مسئولان است که در این راستا تصمیم گرفتیم هر ماه جلساتی با حضور مسئولان استانی تشکیل دهیم و در خصوص آن تحقیق شود.

رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: یکی از اقدامات خوبی که انجام خواهد گرفت تنظیم برنامه جامع تصادفات استان است که محوریت داخل شهرها بر عهده راهنمایی و رانندگی و در جاده‌ها اداره کل راهداری است.

نجفی بیان کرد: توسعه و تعمق انضباط در معابر شهری مد نظر پلیس است که برای آن برنامه‌ریزی کردیم تا از حداکثر توان خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: توان پلیس راهور بسیار محدود است و متناسب با گستردگی شهر کرمان نیست لذا طرح‌های مشترکی با همکاری رده‌های مختلف انتظامی طراحی و تدوین کرده‌ایم که قسمتی از آن آماده است و پس از پایان ماه مبارک رمضان این اقدامات اجرا خواهد شد.

نجفی یادآور شد: در نظر داریم با تخلفات رانندگی بدون اغماض برخورد کنیم چون نتیجه این تخلفات بی‌انضباطی و خسارت مالی، معنوی، روحی و روانی به شهروندان است به ویژه تخلفات حادثه ساز که ناشی از بی انضباطی رانندگی است؛ خط قرمز پلیس، قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی است.

وی گفت: گسترش اقدامات فرهنگی از جمله کارهایی است که در دستور کار پلیس است که با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادها صورت خواهد گرفت.

سرهنگ نجفی ابراز داشت: تمرکز بر ایمنی عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران جزو اولویت‌های پلیس در سال جاری است به دلیل اینکه بیشترین تصادفات مربوط به این دو گروه می‌باشد که در این راستا اقداماتی از جمله ایجاد گذرگاه‌های امن برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهور استان کرمان بیان کرد: استفاده از همکاری و همراهی مسئولان از جمله فرمانداران، شهرداران و آموزش و پرورش در دستور کار قرار دارد لذا قرارگاه کاهش تصادفات هر ماه به محوریت پلیس برگزار می‌شود.

نجفی گفت: یکی دیگر از اولویت‌های پلیس رعایت حقوق شهروندی است که در این راستا تلاش داریم تا شأن، حرمت و حقوق شهروندان رعایت شود.

وی ادامه داد: اگر در زمینه نحوه رفتار پلیس با مردم مشکل و انتقادی پیش آمد همشهریان می‌توانند با سامانه ۱۹۷ تماس بگیرند که حتماً پیگیری خواهد شد و برخورد بسیار جدی و قانونمند به همراه خواهد داشت.