کد خبر: 88484

کناره گیری دکتر ماه بانو معصوم زاده از شورای شهر کرمان؛

دکترماه بانو معصوم زاده از شورای شهر کرمان استعفا کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر؛دکتر معصوم زاده در نطق پیش از دستور جلسه شورای شهر مورخه ۲9 اردیبهشت بیان داشت: امروز پس از گذشت بیش از یک سال ونه ماه از فعالیت شورای شهر کرمان برخود وظیفه می دانم با توجه به حضور رسانه ها جهت روشن شدن اذهان عمومی نکاتی را یاد آور شوم.

وی در ادامه اظهار داشت: از ابتدای تشکیل شورای شهر تمام تلاش خود را بکار گرفته ام تا جدای از هر نوع گرایش سیاسی و سلیقه ای در شورای شهرعضومفیدی باشم و درحد توان در جستجوی مشکلات همشهریان و رفع آن در حدود وظایف شورا انجام وظیفه نمایم.

وی اظهار داشت: درموضوع انتخاب مهندس عالم زاده به عنوان شهردار با وجود اینکه من به ایشان رای ندادم اما پس از انتخاب با احترام به رای اکثریت شورا سعی نمودم با مجموعه شهرداری همکاری لازم را داشته و نواقص و مشکلات موجود درحوزه شهری و به خصوص مرتبط با بهداشت و سلامت همشهریان را همواره گوشزد نمایم. اما با این وجود ،عکس العمل ها و مخالفت ها با پیشنهادات اینجانب به عنوان عضو شورا و رئیس کمیسیون بهداشت تنها از روی نگاه حزبی و سیاسی و عرض ورزانه بود تا بر پایه دلیل و منطق.

معصوم زاده ادامه داد: این تنها بخشی کوچکی از حرفهای است که تا کنون بیان نداشته و آن را رسانه ای نکرده ام تا مبادا بیان این اختلاف نظرها موجب کدورت اذهان مردم وباعث ایجاد خللی در خدمت رسانی مدیران مرتبط گردد.

لذا با استناد به مطالبی که گفته شد که اثبات آن برای روشن شدن صحت عرایض بنده  و انتشار در رسانه ها میسر می باشد و با توجه به این نکته که انتخاب شهردار انجام یافته و فعالیت های شهرداری در مسیر خود در حال انجام است و همچنین با نظر به این نکته مهم که احساس می کنم حضور اینجانب در شورای شهر با توجه به مخالفت های سلیقه ای و سیاسی اکثریت اعضا نمی تواند موثر واقع شود استعفای خود را تقدیم می نمایم.

ضمنا یاد آور می شوم اینجانب متن استعفای خود را سه هفته پیش به جناب اقای فرشاد به عنوان رییس شورا تقدیم نموده ام و امیدوارم که کرمان در مسیر توسعه اصولی و پایدار شهری باشد در خور شان مردم شریف و نجیب آن.
 

در مسائل مربوط به جان و سلامتی مردم جایی برای سیاسی کاری و کارشکنی نیست

 معصوم زاده بیان داشت: برطبق وظایف محوله فعالیت کمیسیون بهداشت شورا شهر مستقیما با امور مربوط به سلامت و جان شهروندان مرتبط است اما متاسفانه از ابتدای تشکیل شورای پنجم این  کمیسیون ده ها پیشنهاد داشته که مصوب نگردیده و کاملا مشهود است که دلیل آن اختلاف نظر در دیدگاه های سیاسی است واین در حالی است که درمسائل مربوط به جان وسلامتی شهروندان جایی برای سیاسی کاری و کارشکنی نیست.دراینجا برای روشن شدن اذهان مردم شریف کرمان تنها به دو مورد از ده ها مورد پیشنهادی که با عرض تاسف همچنان بدون توجه و اقدام است اشاره می کنم.

 وی در ادامه اظهار داشت:متاسفانه آمار فوت و صدمه جسمی ناشی از تصادف با اتومبیل وموتور سیکلت و..بسیار بالاست و بخش عمده ای از تصادفات درون شهری ناشی از عدم خط کشی مناسب خیابان های شهر کرمان به خصوص خطوط عابر پیاده می باشد.

بنده به عنوان رئیس کمیسیون بهداشت بارها در خصوص رنگ آمیزی خطوط خیابان به صورت دوره ای در زمانبندی های مشخص و خصوصا خط کشی خطوط عابر پیاده تذکرهای فراوانی داده ام و این در حالی است که این کار بسیار مهم و حیاتی بوده هزینه بسیار اندکی نیاز دارد که چندان قابل عرض نیست.

 وی بیان داشت: نکته دیگر در خصوص موضوعی است که یک خطر نهفته و در کمین شهروندان کرمانی محسوب می شود.درسطح شهر کرمان دیوارهای بسیاری به خصوص در مجاورت زمین های خالی و یا منازل مخروبه قرار دارد که از استحکام لازم برخوردار نیستند و هر لحظه احتمال ریزش در آنها می رود که این امر می تواندموجب صدمه و تلفات عابران پیاده مجاور این دیوارها گردد. و این در حالی است که شهرداری می تواند با تخریب این دیوارها و کشیدن فنس از این اتفاقات جلوگیری کند وهزینه کشیدن فنس نیز طبق قانون در صورت هرگونه ساخت و ساز در این زمین ها بایستی توسط مالک زمین به شهرداری بازگردانده شود.

معصوم زاده درپایان اظهار داشت: در این فرصت کوتاه بنده تنها به دو نکته از میان ده ها پیشنهادات کمیسیون بهداشت پرداختم که مورد بی توجهی قرار گرفته و مصوب نشده است وموارد فراوان دیگری نیز موجود است که حاضرم در اختیار رسانه ها قرار دهم و جای تاسف دارد که طی بیست و یک ماه گذشته اهمیتی به مواردی بدین مهمی داده نشده است که چنین برخوردی شایشه مردم نجیب کرمان که از شورای شهر خود توقع قانونی دارند درست نیست.

انتهای پیام/