کد خبر: 88518

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق زلزله‌زده استان کرمان به اتمام رسیده است گفت: ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی جدید روستایی در استان کرمان به‌زودی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه استان کرمان جزو استان‌های زلزله‌خیز کشور است و در طول سالیان گذشته نقاط مختلف استان کرمان چندین زلزله مخرب را تجربه کرده است اظهار داشت: بازسازی و مقاوم‌سازی واحدها در مناطق زلزله‌زده و پس از آن در دیگر نقاط استان کرمان در اولویت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته در شهرستان‌های راور و کوهبنان در استان کرمان شاهد وقوع دو زمین‌لرزه شدید بودیم عنوان کرد: تمامی واحدهای تخریب شده و خسارت‌دیده در این دو شهرستان بازسازی شده و به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر مقاوم‌سازی واحدهای نامستحکم و ناایمن روستایی در دستور کار است و با جدیدت در استان دنبال می‌شود افزود: البته متقاضیان در این حوزه در روند اجرای کار حتما با مشکلاتی هم روبه‌رو می‌شوند.   

وی با بیان اینکه در بخش ساخت مسکن مقاوم روستایی در استان سختگیری‌هایی وجود دارد تصریح کرد: تا حد ممکن تلاش شده تا این مشکلات برای متقاضیان به حداقل کاهش داده شود هر چند برخی از این مشکلات و بروکراسی اداری که با آن روبه‌رو هستند طبیعی بوده و باید طی شود.

سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه واحدهای ساخته شده حتما باید مقاوم بوده و زیر نظر کارشناسان این اداره کل انجام شود بیان کرد: تلاش شده تا در مصوبات جدید بروکراسی اداری ساخت این واحدها کوتاه‌تر شود.

وی با بیان اینکه امسال تسهیلات مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در استان به 40 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است افزود: مصوبه دولت و شورای پول و اعتبار در این زمینه گرفته شده و به‌زودی به بانک‌ها ابلاغ می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه این تسهیلات قرض‌الحسنه بود و کارمزد آن 4 درصد است عنوان کرد: تسهیلات مقاوم‌سازی واحدهای‌های مسکونی بیش از 60 در صد افزایش داشته است و فرصت خوبی در استان ایجاد شده است.  

وی با بیان اینکه ساخت 15 هزار واحد مسکونی جدید در استان کرمان در دست انجام است و به‌زودی آغاز می‌شود تصریح کرد: این تسهیلات از جمله تسهیلاتی است که صددرصد در محل خود هزینه می‌شود.

سلطانی‌نژاد با اشاره به اینکه این تسهیلات در چند مرحله با توجه به پیشرفت کار و زیر نظر کارشناسان و با تایید آنها پرداخت می‌شود بیان کرد: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی با مشارکت خود مردم در حال انجام است و در اقتصاد ملی نقش‌آفرینی خوبی داشته است.

انتهای پیام/