کد خبر: 88543

مسئول ستاد نماز جمعه کرمان گفت: نماز عید سعید فطر در مصلای امام علی(ع) کرمان به امامت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان اقامه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر ؛ حجت‌الاسلام مهدی عربپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با بیان اینکه در صورت رویت هلال ماه شعبان در غروب سه‌شنبه، چهارشنبه 15 خردادماه اول شوال و عید سعید فطر است اظهار داشت: در صورت عدم مشاهده هلال ماه روز پنجشنبه در کشور ما عید فطر است که در هر صورت از سوی دفتر مقام معظم رهبری اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بهترین عملی که در روز عید فطر سفارش و تاکید شده مسئله اقامه نماز عید فطر است، گفت نماز عید فطر در شهر کرمان راس ساعت 7 و 30 دقیقه در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) شهر کرمان برگزار می‌شود.

مسئول ستاد نماز جمعه کرمان با بیان اینکه درب‌های مصلی از ساعت 3 و نیم بامداد روز عید و طبق روال سال‌های قبل باز می‌شود افزود: توصیه می‌شود که نمازگزاران زودتر در محل مصلی کرمان حاضر باشند.

وی با اشاره به اینکه بعد از اقامه نماز جماعت صبح، قرائت یک جزء قرآن کریم از برنامه‌های پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: قرائت دعای روحبخش ندبه از جمله اعمال سفارش شده در این روز است که توسط مداحان اهل‌بیت(ع) قرائت می‌شود.

عربپور با بیان اینکه نماز عید سعید فطر رأس ساعت 7 و نیم صبح به امامت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان اقامه می‌شود گفت: قبل از اقامه نماز عید تذکرات و تکبیرات مربوط به عید فطر توسط مجری بیان می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت اتوبوسرانی کرمان نیز در بحث ایاب و ذهاب نمازگزاران آماده همکاری است گفت: به علت تعداد زیاد نمازگزاران در این مراسم، از نمازگزاران درخواست داریم تا زیرانداز و سجاده به همراه خود داشته باشند.

مسئول ستاد نماز جمعه کرمان افزود: پایگاه‌های دریافت زکات فطریه ستاد زکات استان در محل درب‌های ورودی مصلی مسقر بوده و آماده دریافت زکات فطریه نمازگزاران هستند.

انتهای پیام/