کد خبر: 88564

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: برای امروز وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در شرق وشمال غربی استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، حمیده حبیبی رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: هم اکنون آسمان استان کمی ابری است که به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود.

وی  با اشاره به وزش باد و وقوع طوفان شن و خاک فردا در شرق استان افزود: شدت طوفان شن در شهرستان‌های فهرج و ریگان بیشتر است.

حبیبی با اعلام اینکه به دلیل وزش باد و گرد و خاک کاهش کیفت هوا و کاهش دید را در جاد‌های شرقی و برخی از جاد‌های شمالی داریم اظهار کرد: رانندگانی که قصد تردد از محور‌های مواصلاتی کرمان-سیستان وبلوچستان، کرمان-یزد و شهداد - نهبندان دارند با احتیاط برانند و از شرایط جاده‌ها با خبر باشند.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان بیان کرد: کودکان، سالمندان و بیماران قلبی از رفتن به فضای باز خوداری کنند.

وی گفت: در حالی کهنوج و قلعه گنج در ۲۴ ساعته گذشته با ۴۶ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین روز را پشت سر گذاشته اند لاله زار با ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین نقطه استان به ثبت رسیده است.

حبیبی حداقل دمای امروز شهر کرمان را ۱۷ درجه سانتیگراد اعلام و تصریح کرد: امروز دمای کرمان در گرم‌ترین ساعات به ۳۵ درجه سانتیگراد می‌رسد.

انتهای پیام/