کد خبر: 88566

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امسال رنگ و فرم لباس دانش آموزان همانند سال قبل است این تصمیم برای جلوگیری از مشکلات اقتصادی برای خانواده‌ها، گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  صدیقه مرادی، معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امسال نیز فرم مدارس با نظارت سازمان دانش آموزی اجرا و این سازمان با مدیران مدارس و آن‌ها نیز با تولیدی‌ها قرارداد می‌بندند و تلاش بر این است برای رونق تولید، پارچه‌ها از تولیدکنندگان استان استفاده  و لباسی از استان‌های دیگر به استان وارد نشود.

وی از والدین خواست همانند سال‌های گذشته، برای تهیه لباس مدرسه دانش آموزان خود به تولیدی‌ها مراجعه کنند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین گفت: امسال اوقات فراغت با رویکرد رونق تولید و هر دانش آموز یک مهارت، از اول تیرماه در بخش‌های هنری، فرهنگی، ورزشی در کانون‌های فرهنگی تربیتی ،اردوگاه‌ها ،دارالقرآن‌ها و پایگاه‌هایی که مدارس اعلام می‌کنند آغاز می‌شود.

صدیقه مرادی افزود: برنامه اوقات فراغت امسال، در ۲۸۰ پایگاه در سراسر استان برگزار می‌شود.

وی گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۳۰۰ هزار دانش آموز در کلاس‌های اوقات فراغت وابسته به آموزش و پرورش و آزاد شرکت کنند و طبق تفاهم نامه آموزش و پرورش و فنی حرفه‌ای در پایان دوره یک گواهی نامه مهارت به دانش آموزان داده می‌شود.

انتهای پیام/