کد خبر: 88648

دیدار فرماندار کرمان با مسئولین تعدادی از تشکل های غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد به مناسبت هفته تشکلها و مشارکتهای اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، به مناسبت تشکلها و مشارکت های اجتماعی علی بابایی فرماندار کرمان با مسئولین تعدادی از تشکل های غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری کرمان؛در این دیدار فرماندار کرمان هفته تشکلها و مشارکتهای اجتماعی را فرصتی برای آشنایی و نزدیکی بیشتر دستگاهها و نهادهای دولتی و مردم با فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد دانست و خاطرنشان کرد : در حوزه های مختلف ، مشکلاتی وجود دارد که بخش زیادی از آنها می تواند توسط سمن ها مرتفع شود ، در برخی کشورها سازمانهای مردم نهاد نقش بسیار کارساز و موثری در امور جامعه دارند در کشور ما نیز مسیر حرکت دولت و نظام به همین سمت است که برخی امور را به این نهادهای مردمی واگذار نمایند .
وی افزود : البته در کشور ما نیز در برخی شرایط خاص و بروز بحرانها حضور و نقش NGO ها چشمگیر است لکن در شرایط عادی این مشارکت در سطح بالایی وجود ندارد .
فرماندار کرمان اضافه کرد : بیشترین ورود سمن ها در کرمان در حوزه مسائل آسیب های اجتماعی است لکن مشکلات در این زمینه هر روز بیشتر از پیش دیده می شود .
وی نقش سمن هارا در حوزه پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی بسیار مهم و بازدارنده دانست و افزود : ریشه بسیاری از آسیبها مسائلی است که در سطح خانواده و اجتماع رخ می دهد که با یکسری از آموزشها و مهارتها به راحتی قابل پیشگیری هستند .
بابایی با اشاره به این آیه قرآن که نجات یک فرد ، نجات یک جامعه است گفت : هم افزایی سمن ها و ارتباط و همکاری آنها با هم می تواند در حل مشکلات جامعه تاثیرات بیشتر و عمیق تری داشته باشد .
وی ادامه داد : سمن های زیادی مجوز فعالیت دریافت می کنند لکن تنها حرکت ویترینی دارند یعنی فقط در جلسات حضور فیزیکی دارند درحالیکه اگر آنچه در اساسنامه ها بیان می شود را عمل کنند وضعیت کاملا متفاوت می شد .
در ادامه مدیران تعدادی از سازمانهای مردم نهاد شهر کرمان به ارائه گزارش عملکرد و نظرات خود پرداختند .

انتهای پیام/