کد خبر: 88837

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: اعزام تیم بهداشتی درمانی به مناطق محروم و برپایی ایستگاه سلامت از برنامه‌های هفته بسیج است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مجید حسینی با اشاره به فعالیت‌های بسیجیان جامعه پزشکی استان کرمان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های اصلی سازمان بسیج جامعه پزشکی در سال‌های گذشته اعزام کاروان‌های پزشکی به مناطق محروم با عنوان شهید رهنمون بوده که همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه از سه سال قبل اجرای این طرح آغاز شده گفت: در استان 25 تیم پزشکی داریم که در نقاط محروم از پیش تعیین شده در سراسر استان در حال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان جامعه پزشکی سپاه ثارالله استان کرمان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان در نقاهتگاهی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شد فعالیت‌های خوبی داشتند عنوان کرد: در این مدت در این نقاهتگاه 340 بیمار پذیرش و خدمات بهداشتی، درمانی و مشاوره‌ای به بیماران ارائه شد و با حال عمومی خوب به خانه‌های خود برگشتند.

حسینی با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمان در هفته بسیج گفت: اعزام تیم به مناطق محروم استان و ویزیت رایگان بیماران نیازمند شناسایی شده در مطب پزشکان را در این هفته در برنامه داریم.

وی تجلیل از پزشکان و پرستاران بسیجی که در ایام کرونا به بیماران خدمت‌رسانی کردند را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج عنوان کرد و افزود: اعزام تیم بهداشتی درمانی به گلزار شهدای کرمان و راه‌اندازی ایستگاه‌های سلامت در سطح شهر از دیگر اقدامات این هفته است.

 

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به نیاز بیماران استان به خون و فراورده‌های خونی گفت: پویش نذر خون بسیجیان کرمان با همکاری سازمان انتقال خون نیز انجام شد.