کد خبر: 88857

معاون بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) رفسنجان گفت: پرستار شهیده «زهرا حسن‌رمضانی» بعد از اولین بهبودی از کرونا مجدد سنگر را حفظ کرد و برای مراقبت از بیماران به بیمارستان بازگشت؛ او در نهایت اخلاق و دلسوزی کار می‌کرد و تجربیات خود را در اختیار نیروهای جوان قرار می‌داد تا اینکه برای بار دوم به کرونا مبتلا شد و در این راه شهید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، علی راوری اظهار داشت: بیش از 9 ماه است درگیر بیماری کرونا هستیم و در طی این مدت شاید مخرب‌ترین ومهلک‌ترین فشارها و استرس‌های کاری را متحمل شدیم و خیلی شرایط سختی داریم و در حال حاضر شرایط‌مان به‌گونه‌ای است که بعضی مواقع قابل تحمل نیست.

معاون توسعه و پشتیبانی بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) رفسنجان رفسنجان با اشاره به اینکه کادر درمان خسته و فرسوده شده‌اند، افزود: زمانی که همکاران ما با 30 بیمار بدحال و به ازای هر کدام از همکاران ما 6، 7 مریض خیلی بدحال قرار است تمام مراقبت‌های آنها را انجام دهند، با آن شرایط یک فرد عادی حاضر نمی‌شود به مدت دقایق کوتاهی این لباس‌ها را بپوشد اما ما در این شرایط کار می‌کنیم و به کارمان افتخار می‌کنیم.

راوری تصریح کرد: در کنار فرسودگی کادر درمان ما، بیمارستان هم که از قبل فرسودگی‌هایی داشت، دچار فرسودگی‌های‌ بیشتری شده چراکه از سیستم‌ها بیش از حد ظرفیت‌شان کار کشیده شده و هر سیستمی که بیشتر از ظرفیت کار کشیده شود دیگر فرسوده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کرونا، بیماری نیست که ما به تنهایی قادر به برآورده کردن نیازهای مردم باشیم بلکه همه ارگان‌ها و مردم باید پای کار باشند و ما را یاری کنند.

راوری بیان کرد: در مورد بیماری کرونا داروهای متعددی وجود دارد اما یک دارو که بلاشک تأثیرگذار است و آن هم چیزی نیست جز اکسیژن که اگر دستگاه اکسیژن‌ساز به بیمارستان نمی‌رسید اتفاقات ناگواری می‌افتاد که عواقب و عوارض خیلی بدی به‌دنبال داشت. در زمینه تهیه اکسیژن مورد نیاز بیماران از مس سرچشمه رفسنجان و خیران قدردانی می‌کنم، اما بین آن‌چه نیاز ما هست و آن‌چه در اختیارمان قرار می‌گیرد، تناسبی وجود ندارد.

راوری ابراز داشت: یکی از نگرانی‌های عمده ما این است که ممکن است موج دیگری اتفاق بیفتد و ما توان جمع‌کردن آن را نداشته باشیم در موجی که اخیرا اتفاق افتاد، نزدیک به 180 بیمار کرونایی در بخش‌های کرونایی بستری شدند در حال حاضر بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) کاملا به کرونا اختصاص یافته تا بتوانیم از پس ارائه خدمت به مردم برآییم.

وی اظهار کرد: به‌زودی شب یلدا در پیش است بر اساس یافته‌های علمی مهمترین عاملی که موجب شیوع کرونا می‌شود دورهمی‌های کوچک است که باید شب یلدا این موضوع جدی گرفته شود و مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند تا ما را درگیر موج دیگری از بیماری نکنند.در حال حاضر استاد و دانشجوی ما دوشادوش هم در بیمارستان کار می‌کنند.

معاون توسعه و پشتیبانی بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) در ادامه با گرامیداشت یاد شهیده زهرا حسن‌رمضانی افزود: این بانوی گرانقدر از کادر اتاق عمل بود، کارکنان این بخش کادر گمنام نظام سلامت هستند چون با مردم ارتباط مستقیم ندارند و دیده نمی‌شوند اما خدمات ارزشمندی ارائه می‌کنند.

راوری خاطرنشان کرد: این پرستار شهیده بعد از اولین بهبودی از کرونا مجدد سنگر را حفظ کرد و برای مراقبت از بیماران به بیمارستان بازگشت؛ او  در نهایت اخلاق و دلسوزی کار می‌کرد و تجربیات خود را در اختیار نیروهای جوان قرار می‌داد و خدمات ارزنده‌ای انجام داد تا اینکه برای بار دوم به کرونا مبتلا شد و در این راه شهید شد.