کد خبر: 88899

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازسازی محور شهداد – نهبندان ظرف دو هفته آینده در نشستی با حضور وزیر راه بررسی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی در حاشیه سفر به بخش شهداد و اندوهجرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استاندار  کرمان در مدت کوتاه حضور در استان از مناطق مختلف استان بازدید داشتند اظهار داشت: هدف از این بازدید آشنایی با ظرفیت‌های منطقه بود تا با استفاده از همکاری مشترک دولت، مجلس شورای اسلامی و دیگر ارکان نظام این ظرفیت‌ها افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری در سال‌های گذشته اتفاقات خوبی در منطقه شهداد رقم خورده است گفت: در بازدیدی که امروز انجام شد بر ارتقای این ظرفیت‌ها تأکید شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای جاده شهداد - نهبندان که ابتدای سال گذشته دچار سیلاب شده اقداماتی انجام شده تا به صورت موقت مسیر بازگشایی شود گفت: با وجودی که وضعیت زمین و شرایط منطقه امکان ایجاد یک ظرفیت جامع و کامل را ندارد اما اقداماتی به صورت موقت انجام شده اما این اقدامات جوابگوی مردم نیست.

وی بیان کرد: قرار است ظرف یکی دو هفته آینده نشست مشترکی با حضور استاندار کرمان با وزیر راه و شهرسازی و مجموعه راهداری کشور در تهران داشته باشیم تا در ارتباط با تغییر مسیر 35 کیلومتر اصلی این محور، بازسازی آن در شرایط کنونی و برگشت آن به حالت قبل که مسیر اصلی مواصلاتی استان کرمان و خراسان جنوبی بوده تصمیم‌گیری شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اعتبارات محور اندوهجرد به شهداد در دستور کار است و در مصوبات شورای برنامه‌ریزی شهرستان قرار گرفته گفت: اما دلیل کاهش میزان اعتبارات هزینه آن فراهم نشد.

 

وی با بیان اینکه این محور مسیر اندوهجرد به شهداد را کوتاه می‌کند گفت: پیشنهاد ما این است تا به صورت موقت با تعریف آبنما‌های موقت مشکل مسیر حل شده و به صورت ویژه پیگیری شود تا ظرف یک سال آینده با حداقل مسیر ارتباطی دسترسی پیدا کنیم.