کد خبر: 88913

رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: در صورت عدم مراجعه مالکان موتورسیکلت‌های رسوبی با هماهنگی دستگاه قضایی این موتورسیکلت‌ها اسقاط می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ یوسف نجفی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی از یک‌ماه قبل آغاز شده است اظهار داشت: موتورسیکلت‌هایی که تا قبل از سال 99 توقیف شدند شامل این طرح می‌شوند.

وی با بیان اینکه این طرح تا 17 دی‌ماه ادامه دارد گفت: تسهیلات ویژه و خوبی برای آزادسازی موتورسیکلت‌های رسوبی در نظر گرفته شده و برای ترخیص این موتورسیکلت‌ها نیازی به گواهی نامه و بیمه نامه نیست.

رئیس پلیس راهور استان کرمان با اشاره به اینکه هزینه پارکینگ نیز شامل تخفیف خوبی شده است و روزانه فقط 500 تومان اجاره پارکینگ دریافت می‌شود افزود:برای تمدید طرح در حال حاضر هیچ ابلاغی از مرکز نداشته‌ایم و پایان مهلت تا 17 دی‌ماه امسال است.

وی تأکید کرد: در صورت عدم مراجعه مالکان موتورسیکلت‌های رسوبی تا پایان مهلت در نظر گرفته شده با هماهنگی دستگاه قضایی موتورسیکلت‌های رسوبی در پارکینگ‌ها اسقاط می‌شوند.

نجفی با بیان اینکه در استان کرمان نسبت به سایر استان‌ها استقبال خوبی از طرح ترخیص موتورسیکلت‌های رسوبی شده افزود: با این وجود حجم عظیمی از موتورسیکلت‌ها در پارکینگ وجود دارد.

وی با بیان اینکه حدود 50 هزار موتورسیکلت در پارکینگ‌های استان کرمان وجود دارد که تاکنون حدود سه هزار موتورسیکلت در قالب این طرح از پارکینگ‌ها ترخیص شده‌اند ادامه داد: درخواست داریم مالکان موتورسیکلت‌ها نسبت به آزادسازی وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

 

رئیس پلیس راهور استان کرمان با اشاره به اینکه این طرح شامل موتورسیکلت‌های غیرمجاز بالای 250 سی سی نمی‌شود گفت: موتورسیکلت‌هایی که از اتباع خارجی توقیف شده اگر مدارک هویتی و اقامت مجاز و اسناد موتورسیکلت را دارند می‌توانند مراجعه کرده و موتورسیکلت خود را رفع توقیف کنند اما اگر مدارک اقامتی ندارند باید ابتدا به پلیس اتباع مراجعه کنند.