کد خبر: 88924

استاندار کرمان گفت: نیروهای نظامی ما از جنس مردم بوده و سپاه و ارتش در استان کرمان در انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود همکاری بسیار خوبی داشتند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در مراسم اهدای 2 هزار و 500 سری لوازم خانگی و 22 هزار بسته لوازم التحریر که در پادگان 05 ارتش کرمان برگزار شد با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: نیروهای نظامی ما از جنس مردم هستند و این ویژگی نیروهای نظامی کشور باعث شده در خدمت‌رسانی به مردم جزو اولین‌ها باشند.

وی با بیان اینکه سپاه و ارتش در استان کرمان در انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود همکاری بسیار خوبی همراه با همدلی داشتند تصریح کرد: بعد از شیوع کرونا همه نهادها پای کار آمدند اما نیروهای مسلح نیز با امر ولی‌فقیه در کنار سایر نیروهای مردمی به‌خوبی عمل کردند که جای تقدیر دارد.

استاندار کرمان بیان کرد: امروز 22 هزار بسته فرهنگی شامل لوازم‌التحریر و کیف مدرسه با مشارکت ارتش و کمیته امداد در بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش دیگر 2 هزار و 500 قلم انواع لوازم خانگی توزیع خواهد شد که بسیار لازم است گفت: نیروهای نظامی ما همواره در کنار مردم بوده و این اقدامات یادآور دوران اول انقلاب است.

یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در این آیین اظهار داشت: از ابتدای امسال چند رزمایش مشترک کمک مؤمنانه با نیروهای مسلح مستقر در استان کرمان داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بانک اطلاعاتی محرومان در اختیار کمیته امداد استان است گفت: مرحله چهارم رزمایش کمک مؤمنانه با همکاری قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان کرمان برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با عنوان اینکه در این مرحله از رزمایش کمک مؤمنانه اهدای 2 هزار و 500 سری لوازم خانگی توزیع می‌شود افزود: در این مرحله توزیع لوازم خانگی شامل جاروبرقی، یخچال و ... را داریم.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این کمک‌ها چیزی در حدود 13 میلیارد تومان است عنوان کرد: توزیع هزار سری جهیزیه نیز در برنامه است که در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم انجام می‌شود.

 

صادقی با بیان اینکه فضای همدلی بسیار خوبی در استان کرمان وجود دارد و در ایام کرونایی همه دستگاه‌ها و نهادهای مردمی پای کار آمدند ادامه داد: شرایط بر افراد تحت پوشش کمیته امداد سخت شده و با وجود همه کمک‌ها اما همچنان نیاز است تا به آنها توجه شود.