کد خبر: 88926

استاندار کرمان با بیان اینکه توسعه زیرساخت ‌های بهداشت و درمان استان کرمان را پیگیری می‌کنیم گفت: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در مراسم بزرگداشت روز پرستار با تبریک سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: امیدواریم به‌زودی جشن پایان کرونا را در کشور بگیریم.

وی با بیان اینکه پرستاران در این برهه حساس، جانانه تلاش کردند و از جان خود گذشتند تا مردم در سلامت باشند افزود: به تمام کادر درمان به‌ویژه پرستاران خدا قوت می‌گویم و به روح تمام شهدای مدافع سلامت درود می‌فرستم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه فرمانداران در سراسر استان باید به خانواده شهدای مدافع سلامت سرکشی کنند گفت: به ‌ خوبی ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار نامیده شد و بسیار هستند پرستارانی که حدود چهل سال از همسران جانباز خود در منزل پرستاری می‌کنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی افزود: حاج قاسم حتی بعد از شهادت خود افتخار و عزت برای ما ایجاد کرد و برای دشمنان ذلیل اسلام و ایران سرشکستگی آورد.

زینی ‌وند با بیان اینکه استان کرمان با حضور شهید سلیمانی رسالت بسیار سنگینی دارد ادامه داد: امروز دل‌ها به سمت کرمان است و ما وظیفه بسیار سنگینی در ترویج مکتب شهید سلیمانی به عهده داریم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به شایستگی امر به اطاعت از نظر کارشناسان در بحث کرونا را داده و حمایت کردند افزود: اگر این حمایت ‌ ها نبود وضعیت کشور بسیار بد بود.

استاندار کرمان با بیان اینکه مراسم امروز نمادین برگزار می‌شود و امیدواریم به‌زودی در مراسمی باشکوه قدرشناس زحمات تمام پرستاران باشیم گفت: هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و توسعه زیرساخت ‌ های بهداشت و درمان استان کرمان را پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه نظام بهداشت کشور درمان محور است و اگر به سمت پیشگیری برویم قطعاً نتایج بهتری خواهیم گرفت افزود: جامعه ما به سمت سالمندی پیش می‌رود و باید مراقبت کرد.

زینی ‌وند با تأکید بر اینکه توجه به پرستاران ضرورتی انکارناپذیر است گفت: هر اندازه که مراقبت‌ها، بهداشت و پیشگیری را تقویت کنیم در عرصه سلامت موفق‌تر خواهیم بود و باید برنامه‌ریزی لازم برای حضور جوانان در حرفه پرستاری انجام شده و انگیزه آفرینی کنیم.

 

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی در مقابله با کرونا در استان کرمان با جدیت در حال اجرا است گفت: از نیز مردم درخواست داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای طرح کمک کنند.