کد خبر: 88932

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در بسیج اقشار گفت: بیش از هزار و ۷۰۰ پایگاه بسیج و بیش از هزار مسجد در اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در استان همکاری دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ حجت‌الله پاداش در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در استان کرمان اظهار داشت:طرح شهید سلیمانی با هدف مدیریت اپیدمی کویید 19 در استان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه این طرح به شیوه محله‌محور و خانه‌محور اجرایی می‌شود و هر خانه یک پایگاه سلامت را در اجرای آن دنبال می‌کنیم گفت: در طرح شهید سلیمانی از مشارکت مردمی و نیروهای بسیجی در هر منطقه استفاده می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان در بسیج اقشار با اشاره به اینکه با تفاهم‌نامه‌ای که با وزارت بهداشت منعقد شده است طرح شهید سلیمانی با 4 هدف که از مهمترین آنها قطع زنجیره ویروس کرونا است اجرا می‌شود افزود: رعایت بیش از 90 درصد پروتکل‌های بهداشتی از دیگر اهداف اجرای طرح است که با جدیت در محلات پیگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه در سه ماهه اجرای این طرح کاهش بستری‌ها تا 50 درصد و کاهش مرگ و میرها تا 40 درصد را پیگیری می‌کنیم خاطر‌نشان کرد: پوشش و حمایت اقشار و افراد در معرض خطر بیماری کرونا در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان کرمان با جدیت توسط بسیج عملیاتی می‌شود.

پاداش با اشاره به اینکه طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه ابلاغ شد و از یازدهم آذرماه در استان کرمان به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد گفت: طرح شهید سلیمانی در استان با مشارکت استانداری کرمان، دانشگاه علوم پزشکی و سپاه ثارالله استان کرمان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه روند پیگیری طرح به این‌گونه است که در تمام شهرستان‌ها تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی تشکیل شده است افزود: مسئولیت تیم‌های مراقبتی بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است و بیش از 750 تیم مراقبتی در سطح استان کرمان فعالیت می‌کنند.

جانشین فرماندهی سپاه ثارالله استان کرمان در بسیج اقشار تصریح کرد: در اجرای طرح تیم‌های حمایتی داریم که با مسئولیت بسیج فعالیت می‌کنند و 642 تیم حمایتی در سطح استان توسط بسیج تشکیل شده است.

وی از اجرای تیم‌های نظارتی نیز با محوریت نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصناف و بازار خبر داد و گفت: بیش از هزار و 700 پایگاه بسیج و بیش از هزار مسجد در اجرای طرح شهید سلیمانی مقابله با کرونا در استان کرمان همکاری دارند.

 

پاداش با بیان اینکه تا‌کنون در اجرای طرح به نتایح بسیار خوبی رسیدیم ابراز امیدواری کرد: با مشارکت بیشتر مردم و همدلی بین بخشی دستگاه‌ها به اهداف مورد نظر طرح تا پایان کار برسیم.