کد خبر: 88937

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان گفت: در دهه اول ایام فاطمیه (س) تعداد شهدای گمنام آرمیده در استان به ۲۸۲ شهید می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سرهنگ محمود مهدوی‌فرد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: استان کرمان در آستانه ایام فاطمیه میزبان هفت شهید گمنام دوران دفاع مقدس است.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا باعث به تاخیر افتادن تشییع و تدفین پیکر شهدای گمنام شد افزود: تدفین شهدا به‌صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه در پنج نقطه در استان کرمان این شهدا تدفین می‌شوند گفت: مراسم استقبال رسمی از پیکر مطهر این شهدای گمنام ساعت 9 صبح پنجشنبه توسط جمعی از مسئولان استان در فرودگاه شهر کرمان برگزار می ‌شود.

وی با اشاره به اینکه تشییع شهدا به‌صورت خودرویی انجام می‌شود افزود: پیکر مطهر دو شهید گمنام در شهرستان زرند، دو شهید در شهرستان رفسنجان، یک شهید در شهرستان بم، یک شهید در شهرستان ریگان و یک شهید در شهرستان کرمان تشیع و خاکسپاری می ‌شود.

مهدوی‌فرد با بیان اینکه آیین تشییع و تدفین دو شهید گمنام شهرستان زرند روز شنبه، دو شهید گمنام رفسنجان روز یکشنبه و آیین تشییع و تدفین شهید گمنام بخش دهبکری شهرستان بم و بخش گنبکی شهرستان ریگان روز دوشنبه برگزار می‌شود ادامه داد: پیکر مطهر یکی از شهدای گمنام نیز بعد از برگزاری مراسم سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان تشییع و تدفین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این شهدا 16 تا 25 سال سن دارند و در چهار عملیات محرم، کربلای شش، تک دشمن و والفجر هشت به شهادت رسیدند گفت: در استان کرمان 100 مکان دفن شهدای گمنام داریم که با دفن شهدای جدید به 105 مکان می‌رسد.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان با بیان اینکه با حضور با برکت این شهدا تعداد شهدای گمنام مدفون در استان کرمان از 275 شهید به 282 شهید گمنام می‌رسد گفت: تقریباً در تمام شهرهای استان شهید گمنام داریم و شهرهای جدیدی که به تازگی جزو تقسیم‌های کشوری قرار می‌گیرند به درخواست‌های آنها رسیدگی می‌شود.