کد خبر: 88973

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کرمان از کمک ۱.۸ میلیاردی این ستاد برای آبرسانی به روستای آب حیات شهرستان رودبار جنوب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمد‌علی روح‌اللهی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کرمان اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و هفته مقاومت مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اقدام به ارائه خدمات عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی در کشور کرده است.

وی با بیان اینکه در استان کرمان نیز کارهای خوبی در راستای محرومیت‌زدایی آغاز شده گفت: مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای رفع مشکل آب شرب مناطق محروم در استان کرمان اختصاص داده شده است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کرمان ادامه داد: این مبلغ برای آبرسانی به روستای "آب حیات" در شهرستان رودبار‌جنوب اختصاص داده شده و به حساب شرکت آب و فاضلاب استان کرمان واریز شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با کمک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مشکل آبرسانی به این روستا به نتیجه نهایی برسد و مردم این منطقه از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند شوند گفت: با تکمیل آبرسانی به روستای آب حیات 99 خانوار در این روستا از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.

روح‌اللهی با بیان اینکه در 24 تیرماه امسال تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و شرکت آبفا کشور امضا شد افزود: در آن تفاهم‌نامه مقرر شد که برای آبرسانی به 500 روستا در 7 استان کشور کمک شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس این تفاهم‌نامه آبرسانی به 33 روستا در 11 شهرستان استان کرمان تفاهم شده است که گزارش تکمیلی آن را اداره آب و فاضلاب استان کرمان باید ارائه کند گفت: شناسایی روستاها با توجه به محرومیت آنها به‌ویژه در جنوب استان کرمان انجام می‌شود.

 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان کرمان با بیان اینکه شهرستان رودبار‌جنوب یکی از شهرستان‌های محروم در استان کرمان است افزود: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه آبرسانی به روستاها کارهای بسیار خوبی را انجام داده است.