کد خبر: 88989

فرمانده سپاه استان کرمان گفت: امروز قلب ۸۰ میلیون ایرانی و همه اقوام و مذاهبش با هر گرایش سیاسی کینه مقدس انتقام حاج قاسم را در دل دارد، حاج قاسم متعلق به دسته و گروه و جناح خاصی نبود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار حسین معروفی در گردهمایی تقریب مذاهب از ویژه برنامه‌های گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و سیدالشهدای جبهه مقاومت با اشاره به نقش شهید سلیمانی در تقریب مذاهب اظهار داشت: حاج قاسم بزرگترین شخصیت تقریبی جهان اسلام است.

وی با اشاره به اینکه یک سال از شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم عزیزی ما می‌گذرد و با این وجود داغ فراق شهید سلیمانی برای ما همیشه تازه است بیان کرد: حاج قاسم قلب ملت بزرگ ایران است، همیشه  به یاد حاج قاسم خواهیم بود و شهادت این مرد بزرگ کهنه نمی‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه امروز قلب 80 میلیون ایرانی و همه اقوام و مذاهبش با هر گرایش سیاسی کینه مقدس انتقام حاج قاسم را در دل دارد گفت: حاج قاسم متعلق به دسته و گروه و جناح خاصی نبود.

وی حاج قاسم سلیمانی را عصاره و عقبه ملت ایران دانست و افزود: کج اندیشان و دشمنانی که می‌خواهند ملت ایران را بشناسند به حاج قاسم نگاه کنند و همه با این نگاه ملت ایران را تحلیل و تجزیه کرده و هزینه سنگین به خود تحمیل نکنند.

سردار معروفی با بیان اینکه که حاج قاسم با اطاعت محض از مقام معظم رهبری و با درایت همه وجودش را در طبق اخلاص گذاشت ادامه داد: حاج قاسم نه تنها متعلق به جهان اسلام که متعلق به همه آزادی خواهان جهان است.

وی با بیان اینکه تمام جهان مدیون مجاهدت‌های حاج قاسم در مبارزه با تروریست و داعش است تصریح کرد: اگر حاج قاسم غده سرطانی داعش را از بین نبرده بود امروز اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها باید در کشور خودشان قلع و قم می‌شدند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به اشاره به اینکه برای حاج قاسم حزب الله، حشدالشعبی، انصارالله و ... فرق نمی‌کرد گفت: شهادت حاج قاسم نشان داد که محور وحدت جهان اسلام و ملت بزرگ ایران شهید سلیمانی است.

 

وی حاج قاسم را خروجی ولایت و مکتب اهل بیت و امام حسین (ع) عنوان کرد و افزود: این هنر دین، مکتب امام حسین (ع) و عاشورا، انقلاب اسلامی و ولایت است که یک نفر از یک روستای دورافتاده و از کارگری را به بزرگترین شخصیت جهان تبدیل می‌کند.