کد خبر: 89007

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: محدودیت‌های اختیارات مدیران استان چالش بزرگی است و اختیارات مرکزنشینان مدیران ما را گرفتار کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان در کارگروه رفع موانع تولید استان کرمان که با حضور رزم‌حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد اظهار داشت: دستگاه قضایی استان کرمان اراده جدی بر حمایت از فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان دارد.

وی با بیان اینکه بالغ بر 230 پرونده در یک سال گذشته در ابعاد حقوقی قضایی برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان باز شده که از آنها حمایت خواهیم کرد افزود: 92 درصد این پرونده‌ها به نتیجه مطلوب رسیده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه دستگاه قضایی حامی مدیران در مسیر رونق و جهش تولید است گفت: از طرفی ترک فعل مدیران را نیز پیگیری و برخورد خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های اختیارات مدیران استان چالش بزرگی است و از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهیم که تفویض اختیار را انجام بدهند ادامه داد: اختیارات مرکزنشینان مدیران ما را گرفتار کرده و در هر موضوعی مدیران می‌گویند در اختیار ما نیست و تهران باید بگوید.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه گردش مالی صنایع بزرگ در استان قانون است و باید انجام شود گفت: جای شگفتی است که با این همه مصوبه هنوز گردش مالی شرکت‌های بزرگ اقتصادی در استان نیست.

بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان‌های جنوب استان کرمان تحت پوشش کمیته امداد هستند

منصور شکراللهی در این جلسه اظهار داشت: مردم جنوب استان کرمان منتظر هستند وزیر صنعت، معدن و تجارت به این منطقه سفر کند.

وی با بیان اینکه معادن بسیار مهمی در جنوب استان است که باید از این ظرفیت به نفع مردم بهره‌برداری شود گفت: درخواست داریم شرکت‌ها و معادن به مسئولیت‌های اجتماعی خود در برابر مردم در مناطق مختلف پایبند باشند.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه این شرکت‌ها تعهدی در این ارتباط ندارند و مردم گلایه‌مند هستند افزود: بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان‌های جنوبی تحت پوشش کمیته امداد هستند و این شایسته نیست.

 صمدالله محمدی نماینده مردم رابر، بافت و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی نیز با در این جلسه با اشاره به این که مردم انتظار دارند مدیران به مشکلات آنها توجه داشته باشند تصریح کرد: اگر کار مردم یک روز زودتر انجام شود بسیاری از محرومیت‌ها برطرف می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه مردم در استان کرمان فقیرانه زندگی می‌کنند گفت: در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه معادن زیادی داریم که نیازمند توجه هستند، ظرفیت‌های بزرگی در این منطقه وجود دارد اما متاسفانه خام فروشی می‌شود.

نماینده مردم رابر، بافت و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که از سال 1316 اکتشاف و استخراج این معادن شروع شده و هنوز به همان روش سنتی استخراج انجام می‌شود گفت: نیاز به احداث کارخانجات فرآوری در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه یک ضرورت بسیار جدی است.

محمدی ادامه داد: از دستگاه قضایی استان انتظار داریم احداث جاده‌هایی را که 18 سال پیش باید اجرایی شود را به‌ عنوان ترک فعل مدیران پیگیری کند.