کد خبر: 89015

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری کرمان از برگزاری پویش بچه‌های حاج قاسم برای حمایت از کودکان نیازمند در استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، فاطمه‌السادات حسینی در جلسه کمیته بانوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی باعث افتخار و عزت اسلام، ایران و استان کرمان است.

وی با بیان اینکه امروز برای نخستین بار در استان کرمان شایستگی بانوان دیده شد گفت: خانم حمیده واعظی به‌عنوان معاون توسعه و نیروی انسانی استاندار کرمان منصوب شد که از حسن اعتماد استاندار کرمان تشکر می‌کنم.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه نیمی از سرمایه اجتماعی استان کرمان زنان هستند افزود: زنان با نگاه مادرانه هم به رسالت مادری و همسری خود عمل می‌کنند و هم رسالت اجتماعی را پیگیری می‌کنند که بسیار اثرگذار است.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم و بزرگداشت ایام الله دهه فجر امسال با ایام ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن تقارن پیدا کرده است خاطرنشان کرد: کنگره زنان شهید کشور در ایام الله دهه فجر برگزار می‌شود که باید برنامه‌ریزی استانی نیز انجام شود.

حسینی از وجود 59 زن شهیده در استان کرمان خبر داد و گفت: همچنین 24 بانوی جانباز و دو بانوی آزاده در استان کرمان وجود دارد که باید قدردان آنها باشیم.

وی با اشاره به برنامه‌های اجرا شده توسط کمیته بانوان ستاد ترویج مکتب شهید سلیمانی در استان کرمان افزود: پویش بچه‌های حاج قاسم نیز در استان کرمان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری کرمان تصریح کرد: در راستای سالگرد شهید سلیمانی از 13 دی‌ماه پویش بچه‌های حاج قاسم در استان کرمان راه‌اندازی شد و امروز یک طرح ملی است که در قالب آن از کودکان نیازمند در استان کرمان حمایت می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیته بانوان و خانواده مکتب حاج قاسم سلیمانی ذیل ستاد برنامه‌ها و ترویج مکتب شهید سلیمانی در استان کرمان تشکیل شده است افزود: حاج قاسم سلیمانی به فرموده رهبر معظم انقلاب یک مکتب و چراغ راه است.

حسینی با اشاره به اینکه رسالت زنان نسبت به ترویج مکتب شهید سلیمانی بسیار سنگین است اظهار داشت: استفاده از بستر فضای مجازی در جهت تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی و ترویج مکتب شهید سلیمانی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی یادآور شد: عملیات اجرایی احداث 40 واحد مسکونی برای بانوان نیازمند در هفته مقاومت در استان کرمان آغاز شد که یکی از برنامه‌های بسیار خوب بود.

در این جلسه علی شفیعی مشاور استاندار کرمان در امور ایثارگران نیز اظهار داشت: نقش و جایگاه زنان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست و در تمام عرصه‌های انقلاب نقش آفرین بودند.

وی با بیان اینکه بیش از 13 هزار شهیده از زنان این مرز و بوم تقدیم انقلاب اسلامی شده است گفت: از برگزاری کنگره زنان شهیده استقبال کرده و همکاری خود را اعلام آمادگی می‌کنیم.