کد خبر: 89017

طرح جامع "با جوانان " که از خرداد ماه سال جاری توسط حجت الاسلام "علیدادی سلیمانی" نماینده معزز ولی فقیه در استان کرمان شکل گرفت ؛ این روزها مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته و آن گونه که پیداست می تواند نوید بخش تحولات موثری در سطح استان کرمان باشد.

 

به گزارش "کرمان خبر" ، طرح جامع "با جوانان " که از خرداد ماه سال جاری توسط حجت الاسلام "علیدادی سلیمانی"  نماینده معزز ولی فقیه در استان کرمان شکل گرفت ؛ این روزها مورد توجه بسیاری از جوانان قرار گرفته و آن گونه که پیداست می تواند نوید بخش تحولات موثری در سطح استان کرمان باشد.

در همین راستا، خبرنگار ما گفت و گویی با چند تن از صاحب نظران استان داشته و نظر آنها را در خصوص طرح "با جوانان " جویا شده است که در ادامه می خوانید.

دکتر بابایی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان ،در خصوص طرح "با جوانان "  ضمن تقدیر از حجت الاسلام علیدادی بابت پیگیری و ایجاد چنین طرحی، گفت: در نگاه اول اجرایی شدن و پیشبرد این طرح را دارای  دو بُعد می بینیم.

وی افزود: بعد اول بستری است که از سوی نماینده محترم ولی فقیه فراهم آمده و بازگشای باب مهمی است و بعد دوم  همانطور که از نام طرح پیداست "جوانان " هستند، که باید طرح را جدی گرفته و با انگیزه دنبال کنند.

دکتر بابایی در ادامه با تاکید بر اینکه جوانان نباید به این طرح نگاه شخصی و مقطعی داشته باشند، تصریح کرد:  نگاه جوانان به این طرح باید تشکیلاتی و مشارکت محور باشد.

وی افزود: فکر و ایده خلاق جوانان می توانند در هر کجا تحول آفرین و پیشران  باشد و ما بر این باوریم که در صورت جدی گرفته شدن طرح باجوانان ، می توان از  پتانسیل فکر نو جوانان در سایر ارگان های استان نیز بهره ببریم .

دکتر بابایی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به استقبال خوب جوانان از آغاز طرح تا کنون گفت: بحمدلله در جلساتی که تاکنون برگزار شده است شاهد حضور پرانرژی جوانان بودیم اما انتظار داریم این حضور مستمر باشد و با گسترده شدن حلقه جوانان و بهره گیری از حضور جوانان با تخصص و توانایی های مختلف شاهد قدرت افزایی و تاثیر گذاری بیشتر طرح در سطح کرمان باشیم.

احمد دهقانی ، عضو شورای طرح "باجوانان " نیز در این خصوص به خبرنگار "کرمان خبر" گفت: شکل گیری این طرح مفید به متن حکم مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در انتصاب حجت الاسلام علیدادی به نمایندگی خود در استان و مبنی بر تاکید ایشان بر "معاشرت با جوانان"  باز می گردد.

وی افزود: طبق نظر رهبری اصل ارتباط بسیار مهم و کلیدی است.

دهقانی در خصوص فواید و شاخصه های طرح "با جوانان " تصریح کرد: اولین فایده ای که می توان برای این طرح برشمرد، شکستن این  ذهنیت رایج در بین جوانان است که می پندارند امکان دسترسی و ارتباط با مسئولین نظام بسیار پیچیده و ناممکن است.

وی افزود: در وهله بعدی طرح مشکلات از سوی جوانان و بدون واسطه که می تواند مسبب تحکیم فضای ذهنی و اعتماد جوانان  نیز شود را می توان  از جمله دیگر  فواید طرح با جوانان دانست.

این مسئول در ادامه با تاکید بر تعاملی بودن اساس طرح "با جوانان" تصریح کرد: دست یابی به راه حل های تعاملی را نیز از شاخصه های مهم این  طرح است چراکه دور از نگاه بالا به پایین حاکم بر رفتار برخی مسئولین، در این طرح نماینده ولی فقیه راهکار را مستقیما از کسی طلب می کند که خودش با موضوع درگیر است.

دهقانی گفت:  در این طرح ما بایک ارباب رجوع جوان در تعامل هستیم و همین موضوع می تواند بر اثر بخش بودن طرح بیفزاید و نوعی ساختارشکنی ایجاد کرده باشد.

عضو شورای طرح "با جوانان " خاطرنشان کرد:  این طرح با وجود تعامل با جوانان از هر قشر و سلیقه و باهر  تخصصی بسیار پویا و پیش رونده است. 

دهقانی اذعان کرد:  خوشبختانه این طرح طرح کوری نیست که نگاه مقطعی و گذرا به مسائل جوانان داشته باشد بلکه تاکنون  به صورت جامع با تشکیل 11 کارگروه تخصصی در حال پیشبرد اهداف خود بوده است.

عضو شورای طرح جامع "با جوانان" در پایان خاطر نشان کرد: این  طرح در تعامل با جوانان و نخبگان جوان بسیار نتیجه محور نیز  است و طی آن مطالبات جوانان  به سرعت و با جدیت دنبال می شود که قطعا با گسترش شبکه جوانان و عمومی تر شدن فضای آن با حضور و همکاری جوانان بیشتری از سطح استان ،شاهد تحولات و تغییرات چشمگیری درسطح  کرمان خواهیم بود.