کد خبر: 89023

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از سفر وزیر ارتباطات به استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از کانال خانه خشتی ؛  حجت الاسلام حسین جلالی در جلسه ای که روز گذشته با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان این وزارتخانه و مسئولان مخابرات استان کرمان برگزار شد، گزارشی از وضعیت مخابرات شهرستان رفسنجان ارائه داد و گفت: بر اساس جداول مانع و مشکلی در رفسنجان و انار وجود نداشت، اما واقعیت های میدانی غیر از این است و این آمار و ارقام با واقعیت مطابقت ندارد.

نماینده مردم رفسنجان تصریح کرد: مشکلات ما در حوزه تلفن ثابت در رفسنجان جدی است، واگذاری تلفن ثابت به روز نیست و چندهزار خط از برنامه عقب هستیم، در حالی که سالانه باید دو هزار تلفن آماده واگذاری داشته باشیم، اما اینگونه نیست و زیرساخت های تلفن ثابت در رفسنجان و انار فراهم نشده است.

حجت الاسلام جلالی عنوان کرد: نقاط کور در تمام مناطق شهرستان رفسنجان و انار وجود دارد و امکان آنتن دهی در خیلی جاها وجود ندارد که باید شناسایی شوند.

وی ادامه داد: در حوزه اینترنت در روستاها مشکل داریم و دانش آموزانی که  آموزش آنها به اینترنت وابسته است، با مشکل مواجه اند، بعضی جاها اینترنت اصلا وجود ندارد یا ضعیف است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: از وزیر خواهش کردم تا به استان کرمان سفری داشته باشد، چراکه تا از نزدیک وضعیت مخابرات و اینترنت ما را نبیند این مشکلات درست نمی شود، لذا ایشان هم قول دادند برای حل مشکلات مخابرات رفسنجان و استان کرمان به استان سفری داشته باشد.

حجت الاسلام جلالی در ادامه از مسئولان شهرستان، بخشداران و دهیاران خواست نسبت به شناسایی و مکتوب کردن نقاط کور و فاقد اینترنت اقدام کرده و گزارشی آماده داشته باشند.

وی یادآور شد: با توجه به قول جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان این دولت مشکلات مخابرات ما حل خواهد شد.