کد خبر: 89059

مدیر‌کل راه آهن استان کرمان گفت: قطار مسافربری زاهدان کرمان که عصر دیروز بر اثر طوفان شن از ریل خارج شده است هیچ خسارت جانی و مالی نداشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مجید ارجونی با تشریح حادثه قطار مسافربری زاهدان کرمان اظهار داشت: این حادثه در منطقه ریلی استان کرمان نیست و به منطقه جنوب‌شرق کشور با مدیریت استان سیستان و بلوچستان مربوط می‌شود.

وی با بیان این که در حال حاضر به اتفاق معصومی مدیر منطقه جنوب‌شرق کشور از استان سیستان و بلوچستان در منطقه هستم گفت: منتظریم تا جرثقیل به محل حادثه برسد و قطار را بر روی ریل بگذاریم.

مدیر‌کل راه‌آهن استان کرمان با اشاره به این که حادثه از خارج شدن قطار به‌دلیل وقوع طوفان شن اتفاق افتاده است افزود: ماسه بر روی ریل جمع شده است و در هنگام ترمز قطار در ایستگاه باعث ایجاد لغزندگی شده و از ریل خارج شده است.

وی با بیان این که این حادثه هیچ خسارت جانی و مالی نداشته است خاطر‌نشان کرد: حال تمام مسافران خوب است و در سالن ایستگاه منتظر هستند تا مشکل قطار برطرف شود.

مجید سعیدی مدیر‌کل مدیریت بحران استانداری کرمان نیز در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: این قطار در منطقه شورگز از ریل خارج شده و معمولا در این منطقه این اتفاقات را به دلیل وقوع باد شدید و طوفان شن داریم.

 

وی افزود: این منطقه در محدوده جغرافیایی ریلی حوزه استان کرمان نیست اما فرماندار فهرج و نیروهای هلال‌احمر استان کرمان در منطقه حضور دارند و در حال کمک برای برطرف کردن مشکل ایجاد شده هستند.