کد خبر: 89063

معاون استاندار کرمان با بیان اینکه ۱۵ شهرستان استان کرمان در وضعیت آبی کرونا قرار دارند گفت: منع تردد شبانه همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدصادق بصیری در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان اظهار داشت: ستاد ملی کرونا امروز برگزار شد و آخرین وضعیت شیوع بیماری در دنیا و کشور مطرح شد.

وی با عنوان اینکه 57 هزار و 225 نفر فوتی بر اثر کرونا تاکنون در کشور ثبت شده است گفت: وضعیت کشور از حالت قرمز خارج شده است و عمده مناطق در وضعیت نارنجی و زرد هستند اما احتمال بازگشت بیماری در کشور وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با عنوان اینکه 15 شهرستان استان کرمان در وضعیت آبی بیماری قرار دارند افزود: هشت شهرستان بافت، جیرفت، رفسنجان، زرند، راور، کوهبنان، کرمان و منوجان در وضعیت زرد قرار دارند.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی همچنان در اولویت ستاد استانی مدیریت بیماری استان کرمان برای مقابله با بیماری قرار دارد ادامه داد: همچنان دورکاری بعضی از ادارات مورد تأکید است.

بصیری با اشاره به اینکه از تجمعات باید خودداری شود گفت: گروه شغلی شماره 4 همچنان تعطیل هستند، آموزش‌ها همچنان غیرحضوری در مدارس انجام می‌شود و در مدارس 50 نفره و زیر 50 نفر حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است.

 

وی با بیان اینکه منع تردد شبانه از ساعت 21 تا 4 صبح روز بعد همچنان ادامه دارد افزود: امتحانات دانشگاه‌ها در استان کرمان نیز باید غیرحضوری برگزار شود و از ترددهای غیرضروری به جد جلوگیری شود.