کد خبر: 89068

شهردار کرمان با اشاره به نزدیک شدن تکمیل ظرفیت آرامستان فعلی شهر گفت: با توجه به عدم ظرفیت آرامستان فعلی شهر کرمان هرچه بیشتر پیش برویم، ممکن است به پردیسان قائم(عج) لطمه وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سیدمهران عالم‌زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در یک‌سال اخیر که به‌دلیل شیوع کرونا، فشار اقتصادی مضاعفی بر بازاریان و کسبه وارد شده و در سال‌جاری با حمایت شورای اسلامی شهر کرمان تلاش کردیم تا طرح‌های تخفیف و بخشودگی عوارض را برای حمایت از اصناف آسیب‌دیده از کرونا اجرا کنیم اظهار داشت: بیکاری و رکود اقتصادی اصناف به نفع هیچ‌کس نیست.

وی با اشاره به اینکه همه ارگان‌ها باید در حد توان خود از کسبه و اصناف حمایت کنند تا بتوانند در شرایط فعلی، کسب‌وکار خود را سر پا نگه دارند، افزود: اگر اصناف و فعالان اقتصادی آسیب ببینند، شهرداری هم متضرر خواهد شد.

شهردار کرمان با بیان اینکه همه در یک کشتی هستیم و رونق کسب‌وکار در جامعه به سود همه است گفت: همه باید تلاش کنیم در این دریای پرتلاطم به سلامت به مقصد برسیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی برای پروژۀ پیاده‌پذیرشدن میدان "توحید" از سال‌ها پیش توسط مشاور آغاز و اصلاحات و مرمت‌هایی در مجموعه بازار توسط شهرداری و اداره‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان انجام شده است افزود: طرح اصلی، پیاده‌پذیرشدن میدان توحید و همچنین تبدیل خیابان تجلی به یک گذر فرهنگی و هنری است.

عالم‌زاده با بیان اینکه پروژۀ پیاده‌محور شدن میدان توحید از داخل میدان شروع می‌شود و تا پایان فروردین‌ماه سال آینده، محدودیتی برای محدوده ماشین‌رو ندارد افزود: نمی‌خواهیم مانعی در راه کسب‌وکار کسبه ایجاد کنیم و تمام تلاش‌مان را کرده‌ایم که خللی در کار آن‌ها ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه امکان ورود و خروج به داخل میدان توحید قطع نمی‌شود و مشاور، مسیرهای ویژه‌ای برای این منظور در نظر گرفته است گفت: برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری متنوعی که در مجموعه پیاده‌راه میدان توحید برگزار خواهد شد، موجب افزایش حضور مردم و رونق‌دهی به مغازه‌های این محدوده می‌شود.

شهردار کرمان با بیان اینکه این تصور را که پیاده‌پذیرشدن میدان "توحید" یا هر بخش دیگری از شهر موجب کاهش رونق کسب‌وکار اصناف در آن محدوده شود، بسیار اشتباه دانست و افزود: با پیاده‌محورشدن این میدان، فضای بسیار مناسب و جذابی برای زیست شبانه شهروندان و یک پاتوق اجتماعی برای گذران اوقات فراغت و خرید و تفریح آن‌ها فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای شروع این طرح 20 میلیارد تومان اختصاص داده شده گفت: در ادامه این اعتبارات بیشتر هم خواهد شد و کسبه فعال در این محدوده و سایر اصناف کرمان می‌توانند از موقعیت ایجادشده، به نحو احسن استفاده کنند.

عالم‌زاده با اشاره به بازدیدی که از آرامستان جدید کرمان داشت بیان کرد: با توجه به عدم ظرفیت قبرستان فعلی، هرچه بیشتر پیش برویم، ممکن است به پردیسان قائم(عج) لطمه وارد شود.

وی با بیان اینکه سرعت‌بخشیدن به فعالیت‌های عمرانی در آرامستان جدید مورد تأکید کرد است افزود: ساخت نمازخانه، غسالخانه، سرویس بهداشتی و مراکز خدماتی باید هرچه زودتر شروع شده و نقشه غسالخانه آماده و طراحی شده و به‌زودی ساخت آن نیز آغاز شود.

 

شهردار کرمان با بیان اینکه جاده دسترسی به آرامستان جدید تا محل قبور، در قالب "پویش آسفالت" شهرداری کرمان، آسفالت شده است تصریح کرد: اگر حادثه‌ای رخ دهد، در آرامستان فعلی دچار بحران و چالش می‌شویم.