کد خبر: 89074

معاون سیاسی استاندار کرمان گفت: تذکره الکترونیکی هویت اتباع خارجه برای تثبیت هویت‌ها و تسهیل امور دیپلماتیک بسیار مهم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، محمدصادق بصیری صبح امروز در مراسم افتتاحیه مرکز توزیع تذکره الکترونیک هویت اتباع خارجه (شناسنامه الکترونیکی اتباع و مهاجرین خارجی) در استان کرمان که با حضور عبدالغفور لیوال سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران و شفیعی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمان و جمعی از مسئولان استان کرمان برگزار شد اظهار داشت: امیدواریم به کمک جمهوری اسلامی ایران، افغانستانی آزاد و آباد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم وظیفه خود را در قبال دوستان همفکرمان و همسایه‌هایمان انجام دهیم افزود: استان کرمان با جمعیت 3 و میلیون 300هزار نفر و با 23 شهرستان در مرکز ترانزیت جنوب و شرق کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به تنوع آب و هوایی، اقلیمی و جغرافیایی استان کرمان اشاره کرد و گفت: ظرفیت معادن استان کرمان بسیار زیاد است و 42 ماده معدنی در استان کرمان وجود دارد.

وی با بیان اینکه سالانه 90 میلیون تن ماده معدنی در استان کرمان استخراج می‌‌شود و 40 درصد ارزش افزوده استان را دارد ادامه داد: همیشه نگاه ما به نخبگان و افرادی که به فکر توسعه و رونق کشورشان بوده است.

بصیری با اشاره به اینکه 138 نوع محصول کشاورزی در استان داریم و سالانه 6 میلیون تن محصول کشاورزی در کرمان برداشت می‌‌شود افزود: یک چهارم باغات کشور در استان کرمان است.

وی به جایگاه و رتبه استان کرمان در حوزه کشاورزی اشاره کرد و گفت: استان کرمان رتبه‌های اول و دوم در تولید پسته، خرما، گردو، گل محمدی، کرک و ... را دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان به پیشینه تاریخی استان کرمان و ظرفیت‌‌های تاریخی و گردشگری این استان اشاره کرد و افزود: 7 اثر جهانی ثبت شده جهانی و 700 اثر ثبت شده ملی گوشه ‌ای از آثار تاریخی موجود در استان کرمان است .

وی با بیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان سرمایه‌های ارزشمند ما هستند گفت: سفره مشترک نوروز را هر ساله در دانشگاه‌ها داشتیم و در این آیین همه چیز از آثار تمدنی و فرهنگی دو ملت وجود دارد.

بصیری با بیان اینکه تذکره الکترونیکی برای تثبیت هویت‌ها و تسهیل امور دیپلماتیک بسیار مهم است افزود: تمام توان اداری و دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی استان کرمان در کنار شما است تا مشکلات عزیزان و مهاجران افغانستانی را برطرف کنیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل ازدواج زنان ایرانی و مردان خارجی، برای نخستین مرتبه در ایران عملیاتی شده است گفت: امکان صدور شناسنامه برای فرزندان زنان ایرانی و مردان خارجی در استان کرمان را داریم.