کد خبر: 89103

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مرحله دوم انتقال آب از خلیج فارس آغاز شده و در فازهای دوم و سوم انتقال آب به راور و خراسان رضوی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در پنجاه و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد با بیان اینکه رتبه کسب و کار استان کرمان سه رتبه ارتقا پیدا کرده است که جای تقدیر دارد اظهار داشت: روند بهبود فضای کسب و کار استان کرمان باید پیگیری شده و در ادامه وضعیت بهتر شود.

وی با بیان اینکه عزم خوبی در استان کرمان برای توسعه ایجاد شده و در پایش فضای کسب و کار استان کرمان اتاق‌های بازرگانی کشور مبنا قرار گرفتند گفت: سایر اتاق اصناف و اتاق تعاون نیز باید در این زمینه نقش داشته باشند و به جلسات شورای گفت‌وگو دعوت شوند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های استان کرمان برای توسعه کافی نیست و باید تقویت شود افزود: در شهرستان راور برای اجرای طرح‌های توسعه با کمبود برق روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه شورای گفت‌وگو باید گزارشی از آخرین وضعیت زیرساخت‌های استان کرمان تهیه و ارائه کند گفت: در تأمین گاز طرح‌ها تقریباً قفل هستیم و باید راهکارهای لازم اندیشیده شود.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه تکمیل مرحله اول طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان در حال پیگیری است افزود: مرحله دوم انتقال آب از خلیج فارس آغاز شده است و از مسیر کرمان در فازهای دوم و سوم به راور و خراسان رضوی نیز این آب انتقال داده می‌شود.

وی با بیان اینکه یک ظرفیت بزرگ برای تأمین آب در شهرستان راور نیز وجود دارد و 47 هزار میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است گفت: روند رشد استان کرمان و کسری‌های زیرساختی باید بررسی شده و پیش‌بینی‌های لازم انجام شود.