کد خبر: 89115

رئیس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر از دیجیتال کردن سیستم ارتباطی این جمعیت خبر داد و گفت: استان کرمان بیشترین عملیات امدادونجات کشور را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر صبح امروز در نهمین روز دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح شبکه رادیویی پشتیبان مدیریت بحران استان کرمان که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد با تبریک ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر در زمان حوادث و بحران مسئولیت نجات و امداد را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه دیجیتال کردن سیستم ارتباطی جمعیت هلال‌احمر در زمان بحران در دستورکار است گفت: از الزامات مدیریت بحران اصل هماهنگی است و نیاز به سیستم دیجیتال برای هماهنگی بیشتر مورد تأکید است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کشور با اشاره به اینکه استان کرمان یکی از مراکز مهم پشتیبانی عملیات امداد و نجات کشور و معین چند استان دیگر است عنوان کرد: در 10 ماهه گذشته از مجموع عملیات‌های امداد و نجات در کشور بیشترین عملیات در استان کرمان انجام شده است.

در این جلسه رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان نیز آمادگی جمعیت هلال‌احمر برای پوشش حوادث را از ضروریات دانست و اظهار داشت: افزایش پروژه‌های عمرانی در جاده‌ها و تقویت انبارهای هلال‌احمر در استان کرمان را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با بیان اینکه امروز تقویت ناوگان جاده‌ای هلال‌احمر استان کرمان به ارزش پنج میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد عنوان کرد: 33 میلیارد تومان مجموع پروژه‌های هلال‌احمر است که در دهه فجر امسال در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.